Реал Сосиедад не успя да затвърди победния финал на миналата година, като успехът на гости на Атлетик (Билбао) от последния ден на 2020-а бе заличен с безлично реми срещу Осасуна в първи и за двата състава мач през настоящите 12 календарни месеца.

На собствен терен баските и гостите им от Памплона завършиха спора помежду си при резултат 1:1.

На домакините дори се наложи да наваксват пасив, след като се оказаха в ролята на догонващи в началото на двубоя.

Реал Сосиедад победи Атлетик (Билбао) и излезе под номер 3 в Испания

Минимален успех за гостите в мача

Джонатан Калери откри след точно 20 минути игра, като подлуди треньора на домакините на резервната скамейка, който по традиция иначе запазва спокойствие, независимо от развоя на срещите на отбора си.

Единствената победа в миналия кръг за вече 5 поредни срещи обаче вероятно напряга всички в Сосиедад, които с лека ръка заличават умело граден точков актив.

Иван-Йоанис Атанатос предизвика интереса на Реал Сосиедад

Славист предизвика интереса на Реал Сосиедад

17-годишният талант остава в радара на мениджърите

До края на първото полувреме, въпреки няколкото си опита, "синьо-белите" не успяха да върнат полученото попадение.

Само минута след почивката Андер Баренечеа вкара за 1:1, връщайки надеждите на състава си за трите точки и обрата в мача.

Атлетико (Мадрид) с чиста победа над Реал Сосиедад, остава на върха в Ла Лига

Успех с 2:0 за столичани

Такъв обаче нямаше и така отборът запазва третата си позиция в подреждането, но това едва ли ще продължи дълго, предвид срещите, които ще трябва да изиграят преследвачите на Реал Сосиедад в класирането.

Осасуна запазва предпоследното си място, на точка зад изпадналия в сериозна игрова криза Валенсия.

В друга среща от кръга, играна по същото време, Ейбар победи като домакин Гранада с 2:0, с голове на Брайън Хил през второто полувреме. Домакините са 12-и, а гостите 7-и в класирането.