Третият в класирането на испанското футболно първенство Реал Сосиедад отстъпи пред лидера Атлетико (Мадрид) в един от най-интересните сблъсъци от програмата на поредния кръг в шампионата.

"Дюшекчиите" се наложиха с 2:0. Точни в тяхна полза бяха Марио Ермосо и Маркос Йоренте.

За домакините срещата бе 16-а през настоящата кампания, а за столичани едва 13-а, но въпреки това те разполагат с шест точки повече от опонентите си.

Съставът от Сан Себастиан нареди две поредни поражения от Барселона и Леванте, а днешното пък удължи серията му на 6 мача без победа.

Снимка 511001

Източник: Twitter

"Дюшекчиите" допуснаха поражение от Реал в градското дерби, но бързо се съвзеха и преодоляха рутинно Елче.

Атлетико (Мадрид) подготвя неустоимо предложение за Симеоне

"Рохибланкос" искат Чоло за още дълго време

И двата отбора разполагаха с почти най-доброто за срещата днес.

В редиците на баския тим се завърнаха капитанът Микел Оярсабал, най-опитният халф Давид Силва, както и титулярният централен бранител Ариц Елустондо.

Основните притеснения в лагера на Атлетико преди визитата бяха свързани със състоянието на Жоао Феликс. Португалецът беше заменен срещу Елче, но почти веднага се включи нормално в тренировките, което показа, че е в добро здраве. Все пак Диего Симеоне реши да не рискува здравословното му състояние и той не се появи на терена.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Реал Сосиедад - Атлетико (Мадрид) 0:2, гол на Йоренте!

Интересна резервна скамейка за Диего Симеоне

Първото полувреме бе доста далеч от квалификациите "вълнуващо", "драматично" и това, което преди всичко останало вълнува феновете - резултатно.

В рамките на откриващите 45 минути попадения не бяха реализирани.

Домакините започнаха срещата с опит за налагане на териториално надмощие и на упражняване на натиск, но това не водеше задължително до създаване на опасности пред вратата на съперника.

Напротив, Реал Сосиедад на свой ред опитваше да изнася бързо топката, като използваше същия основен способ, подобно на опонента си - фланговете.

Снимка 511002

Сблъсъците, в буквалния смисъл на думата, между играчите на двете единайсеторки, продължиха през всички 45 минути, като бяха извършени редица нарушения, довели и до показването на няколко жълти картона.

Еднаквите стратегии и подход на отборите към мача лишиха зрителите пред телевизионните екрани от екшъна, който вероятно са очаквали, като чистото игрово време, забавяно неимоверно от постоянните фаулове, не бе в желаните параметри.

Двамата вратари почти нямаха работа, като нееднократно бяха подканвани от главния съдия да побързат с връщането на топката в игра.

Снимка 511003

Само 4 минути след подновяването на играта Караско центрира отлично от статично положение, а оставеният непокрит Ермосо вкара с глава за 0:1.

Натискът на столичани продължи, като изглежда бе само въпрос на време да бъде отбелязан нов гол.

Това се случи в 74-ата минута на мача. Тогава отново Караско бе в основата на поредна атака за тима си, подаде към Суарес в наказателното поле, който избра да подава, стигна се до продължително разиграване и премерен изстрел на Маркос Йоренте, вкарал топката в мрежата за 0:2.

Снимка 511000

Първият точен удар във вратата на Облак дойде едва 7 минути преди последния сигнал. Това беше напълно показателно за случилото се на терена в днешния сблъсък.

До края и двамата треньори извършиха редица промени в съставите си, като домакините заиграха с голяма част атакуващи състезатели, докато гостите заздравиха средната част от постройката си и разбира се защитата.

Нова промяна в резултата нямаше и 10-ата победа за Атлетико остави уверено състава на върха в класирането. Реал Сосиедад остава трети.