Жирона допусна грешна стъпка при гостуването си на Майорка, губейки с 0:1 в двубой от 27-ия кръг на испанския шампионат.

Първият шанс в двубоя бе за гостите, когато в 9-ата минута Иван Мартин с глава засече центриране, но изстрелът му бе слаб и Предраг Райкович успя да се справи.

След четвърт час игра домакините можеха да поведат. Антонио Санчес стреля мощно към вратата, но топката се отби в напречната греда.

В 33-ата минута Майорка излезе напред в резултата. Отбита топка стигна до Хосе Копете, който отблизо я прати във вратата за 1:0. През втората част темпото на игра спадна и опасните голови атаки бяха кът.

След загубата каталунците са на седем точки от лидера Реал (Мадрид). Майорка е 15-и с 27 точки.

Виляреал - Гранада 5:1 в мач от Ла Лига