Луис Суарес продължава с геройствата в Атлетико (Мадрид). Новият лидер на атаката на столичани вкара победното попадение в неочаквано напрегнат за тима двубой от Ла Лига.

"Дюшекчиите" спечелиха визитата си на Депортиво Алавес с 2:1, като домакините играха 27 минути с човек по-малко, а до последната минута на редовното време удържаха равенството на своя именит опонент.

Снимка 512064

Източник: Twitter

Мигове преди изтичането на 90-те минути обаче Суарес отново обра овациите, разписвайки се за крайното 1:2.

Маркос Йоренте откри резултата с поредния си гол за Атлетико през сезона. Той бе точен в края на първата част от срещата. Тя изобилстваше от опасни влизания и спирания на играта, заради нарушения, но арбитърът предпочиташе да не санкционира всяко от тях.

Снимка 512066

Виктор Лагуардия бе изгонен след 63 минути игра, като по този начин направи задачата на тима си още по-сложна за решаване.

Въпреки това резултатът беше изравнен 6 минути преди финала на двубоя, като Фелипе прати топката в собствената си врата.

Снимка 512065

След това обаче дойде и моментът за Суарес да блесне и да донесе успеха на отбора си.

С него Атлетико си върна върха в класирането, като вече има 38 точки на сметката си - две повече, но и два мача по-малко от преследвача си Реал (Мадрид). Алавес остава в средата на таблицата.