Барселона допусна изненадващо поражение при гостуването си на новака в Ла Лига Кадис.

В двубой от шампионата на Испания каталунците отстъпиха с 1:2, въпреки че през цялото второ полувреме от двубоя бяха по-добрият тим на терена и създадоха огромен брой положения за реализиране на попадение.

Кадис не само се задържа в горната част на таблицата, а вече е на две точки зад Реал (Мадрид), като дължи това си класиране най-вече на 4-те победи от 6 мача на чужд терен, които записа в предходните няколко кръга.

У дома за новака това бе първи успех в кампанията, след 5 срещи на "Рамон де Каранс", които не бяха спечелени от състава.

Леванте с бърза победа срещу Хетафе

Мачът беше решен в първите минути

Още в 8-ата минута на мача домакините излязоха напред в резултата. Точен в тяхна полза беше Алваро Хименес. Той се разписа на празна врата, след груба грешка на дошлия от Б-отбора на "блаугранас" Мингеса. Той се опита да избие центриране в пеналта, но вместо това, запрати топката с всичка сила към оставения непокрит ъгъл от вратата на Тер Щеген. В последния възможен момент, преди топката да премине линията с пълния си обем, Хименес я добута в мрежата.

Заради тази му намеса се наложи разглеждане на ситуацията с ВАР-системата, която показа, че нарушение на правилата няма и голът е редовен.

Снимка 508461

Източник: Twitter

Последва още една добра атака за домакините, при която обаче те нямаха същия късмет и не стигнаха до ново попадение.

Второто полувреме бе изцяло в полза на Барселона. Каталунците организираха безброй атаки към вратата на новака в елита, но вратарят им или пък в други случаи липсата на спортно щастие, стояха на пътя на Меси и компания.

Снимка 508460

В 57-ата минута Алба опита остро центриране, но топката се отби в десния крак на Педро Алкала и влетя в мрежата на Ледесма.

Само 5 минути по-късно обаче нова немислима неточност в отбраната на Барса поднесе на тепсия топката пред опитния Алваро Негредо, който с лекота я прати в мрежата за 2:1.

Въпреки тоталния натиск на Барселона до последния сигнал в мача, нова промяна в резултата нямаше и по този начин Кадис вече има 18 точки в актива си - две по-малко от третия в класирането Реал (Мадрид).

Реал (Мадрид) с минимален успех срещу Севиля, автогол донесе трите точки на Зидан и компания

Звездите на Зинедин Зидан прекъснаха кошмарната си серия

За Барселона загубата бе четвърта през сезона. Отборът е под номер 7 във временното подреждане.