Отборът на Хетафе се върна в зона "Шампионска лига" след успех с 1:0 при гостуването си на остров Майорка в среща от 26-ия кръг на Примера. Неманя Максимович вкара победния гол в 67-ата минута. "Сините" изместиха друг отбор от Мадрид - Атлетико от четвъртата позиция.

Последният в Ла Лига препъна Атлетико (Мадрид)

Равенство за столичани далеч от Мадрид

Момчетата на Пепе Бордалас играха по познатия начин. Те прилагаха висока преса и владееха много малко време на топката. Най-чистото положение преди почивката се откри пред Хайме Мата, но вратарят Маноло Рейна се намеси след удара с глава.

В 67-ата Кенеди центрира отляво и Максимович вкара с глава от десет метра, макар че беше притиснат от защитник. До края опитите на домакините за изравняване останаха безплодни. В последните минути гостите можеха да вкарат и второ попадение.