Последният отбор в класирането на испанския футболен шампионат създаде сериозни главоболия на кандидата за попадане в призовата тройка в края на сезона Атлетико (Мадрид).

"Дюшекчиите" бяха близо до пълен провал срещу домакините си от Еспаньол, но все пак стигнаха до спечелване на точката далеч от "Метрополитано".

Двубоят приключи при резултат 1:1, като колкото и да е учудващо, домакините бяха тези, които можеха да съжаляват повече за пропуснатите шансове в мача и за пропилените 2 точки.

Челси дава 30 млн. евро + Кепа, за да си осигури Ян Облак

Интересна оферта от страна на лондончани

Борбата за оставане в елита обещава да бъде зрелищна, а също така и да е напрегната до последния възможен момент, като всеки пункт би бил от значение за Еспаньол.

В същото време емоциите в щаба на Атлетико са на противоположния полюс, като множеството грешни стъпки, които столичани допуснаха, все повече ги отдалечават от Топ 3 в таблицата с подреждането.

Снимка 373975

Резултатът тази вечер бе открит от Стефан Савич, който имаше лошия късмет да прати топката в собствената си врата. Това се случи след 24 минути игра. При центриране отдясно по атаката на домакините, кълбото бе остро подадено в пеналта. Там Савич протегна левия си крак, топката се отби във вътрешната страна на бедрото му и влетя в мрежата за 1:0.

Снимка 469510

Източник: Twitter

Минути по-късно бомбен изстрел от границата на наказателното поле срещна горната греда на вратата, пазена от Облак. Повторенията показаха, че стражът на практика е спасил тима си, като е успял с върха на пръстите си да играе с топката и да я отклони.

Снимка 408103

Източник: EPA/БГНЕС

Де Томас също можеше да се разпише преди почивката, но не успя да го направи.

Само две минути след паузата Саул Нигес намери по брилянтен начин едно балонно центриране в наказателното поле и засече кълбото от въздуха, пращайки го с плътен удар в целта.

На терена се появи и Диего Коща, но единственото, което успя да направи, бе да изнерви максимално играта, като дори рискува да получи и червен картон за непрестанните си спорове и сблъсъци със съперниковите състезатели.

Снимка 331926

Мората пропиля чудесна възможност за гостите малко преди края, пращайки топката извън целта от много близко разстояние.

Така или иначе точките бяха поделени, а победител не беше излъчен.