Реал Сосиедад и Ейбар завършиха 1:1 в едно от шестте баски дербита в испанската Примера Дивисион. Домакините можеха да отворят две точки аванс в челото на класирането, но бяха спрени от упоритите си местни съперници.

В 20-ата минута Андер Беренечеа откри след страхотен удар за 1:0. Само две минути по-късно Александър Исаак остана сам срещу вратаря, но прехвърлящият му удар изкара топката в аут.

На почивката Ейбар коригира сериозно своята игра в защита и заигра по-настъпателно.

Гостите не се отказаха и в 66-ата минута достигнаха до изравнителен гол. Удар на Такаши беше блокиран, но Сержи Енрих се оказа най-съобразителен и направи резултата 1:1.

Снимка 509556

В 80-ата минута домакините си помислиха, че отново са повели. Игор Субелдия вкара топката отблизо след центриране от фаул, но ВАР показа, че има двойна засада и .. отмени попадението.

В 85-ата минута Сержи Енрих отблизо стреля с глава в аут и се сблъска с вратаря Алекс Ремиро. Положението за малко не донесе три точки за гостите. Те по-често печелеха борбата за първа топка.

Така Реал Сосиедад вече има 26 точки и излезе на първо място с по-добра голова разлика от Атлетико (Мадрид). "Дюшекчиите" са с два мача по-малко.

Футболистите на Ейбар отново показаха, че са майстори на равните резултати. За шести път през кампанията те взеха 1 точка. По-малкият баски тим е на осмо място с 15 точки.

В следващия кръг Ейбар приема Реал (Мадрид), а Реал Сосиедад ще гостува на Барселона.