Реал (Мадрид) нанесе първо поражение на съгражданите си от Атлетико в дербито на кръг №13 на испанската Примера Дивисион. Символичните гости имаха 8 победи, равенства и само два допуснати гола преди днешния сблъсък

Мачът на тренировъчния стадион "Алфредо ди Стефано" започна с натиск на домакините.

В шестата минута Модрич шутира без подготовка от около 20 метра и топката мина на около метър от гредата в аут. В деветата минута защитата на Атлетико сбърка при висока преса на своя съперник и Бензема получи топката на границата на наказателното поле. Френският нападател стреля мощно към близкия ъгъл, Ян Облак успя леко да докосне кълбото с една ръка и топката се отби от гредата.

Минута по-късно Бензема получи нова възможност - този път на далечната греда, но не очакваше топката да стигне до него и не рагира адекватно.

В 15-ата минута натискът на Реал даде резултат. Кроос центрира от корнер и Каземиро абсолютно непокрит отбеляза с глава от десет метра за 1:0.

Към средата на първото полувреме "дюшекчиите" се активизираха, но така и не стигаха до вратата на Тибо Куртоа. Реал успяваше добре да контролира мача, макар да не създаваше нови ситуации за гол.

След края на първата част Коке и Винисиус се сдърпаха, но не се стигна до по-сериозни ексцесии, след като бяха успокоени.

Симеоне реагира и пусна в игра Анхехел Корея, Тома Льомар и Ренан Лоди.

В 50-ата минута Марио Ермосо направи брутална грешка, връщайки назад към Карим Бензема. Той продължи към Тони Кроос, който беше фаулиран от Корея на ръба на наказателното поле. Серхио Рамос пропиля добрата възможностт, стреляйки в стената.

В 63-ата минута домакините стигнаха  до второ попадение. Топката беше изчистена след корнер, Дани Карвахал овладя на гърди и шутира много силно от около 25 метра. Топката се отклони от гредата, след което срещна гърба на плонжиралия Облак и премина голлинията - 2:0.

След този много важен успех Реал се изкачи на трето място с 23 точки, на 3 зад лидера Атлетико. "дюшекчиите" имат изигран един мач по-малко.