Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители:

Карлос Санчес замени Гранеро.

84′

Жълт картон за Жерард Морено.

82′

ГОООООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!!! Жерар Пике изравни резултата. Защитникът се освободи от Налдо и с глава прати топката неспасяемо във вратата на Диего Лопес.

79′

Жълт картон за Серхио Гарсия.

76′

Хави Лопес заменя Марк Наваро.

75′

Жорди Алба заменя Люка Дин.

70′

Жълт картон за Марк Наваро.

66′

Гоооол за Еспаньол!!! Тер Щеген сбърка едно подаване. Топката попадна в Серхио Гарсия, който с великолено центриране намери Жерард Морено в наказателното поле и нападателят с глава откри резултата.

65′

Опит за задна ножица на Морено, топката излиза в аут.

62′

Слаб удар на Суарес към вратата на Еспаньол, Лопес лови.

61′

Серхио Гарсия влиза вместо Хурадо.

59′

Сержи Роберто влиза на мястото на Нелсон Семедо.

58′

Меси влиза на мястото на Пако Алкасер.

55′

Андрес Иниеста опита диаголен удар, който е блокиран.

52′

Жълт картон за Юмтити.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

44′

Центриране на Иниеста отдясно. Паулиньо бе заел много добра позиция и стреля с глава, но високо в аут.

43′

Луис Суарес опита удар от пряк свободен удар. Топката мина над вратата.

40′

Жълт картон за Налдо.

Снимка 338170

36′

Пако Алкасер опита удар с глава след центриране от корнер. Диего Лопес лови.

34′

Удар с глава на Лео Баптистао мина над вратата на Тер Щеген.

33′

Удар на Жерар Морено е блокиран от бранител на гостите.

29′

Жълт картон за Бускетс.

26′

Иниеста загуби топката, която попадна в Лео Баптистао. Бразилецът напредна и стреля силно, но Тер Щеген се справи, макар и колебливо.

22′

ГРЕДА!!! Дин върна топката за Фелипе Коутиньо, който от границата на наказателното поле прати топката в горната греда.

13′

Отличен пас от дълбочина на Иниеста за Пако Алкасер. Нападателят обаче не успя да овладее кълбото.

Снимка 338171

11′

Центриране на Пако Алкасер отдясно, Суарес не успя да засече кълбото и Лопес улови.

10′

Равностойно начало в първите минути. Без опасности пред двете врати.

1′

22. Марио Ермосо 24. Йери Мина

Еспаньол приема Барселона в мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Срещата е с начален час 17,15 и ще се играе на "Корнея ел Прат".

Последата победа на домакините бе именно над тима на Ернесто Валверде с 1:0, като дойде в мач за Купата на Краля. В крайна сметка "лос кулес" успя да отстрани градския си съперник след успех с 2:0 в реванша на "Камп Ноу".

Барселона трудно победи Валенсия с 1:0

Барса направи първата крачка към финала за Купата на Краля

"Блаугранас" победиха Валенсия с 1:0 в първи полуфинален мач

Барселона е убедителен лидер в първенството, като има преднина от 11 точки пред втория Атлетико (Мадрид). "Каталунците" са непобедени в 28 мача поред в Ла Лига. В последния кръг "блаугранас" записа трудна победа с 2:1 над Алавес.

За днешния двубой Ернесто Валверде няма да може да разчита на контузените Томас Вермален и Усман Дембеле.

Еспаньол заема 15-о място в шампионата. Тимът загуби последните си две срещи - от Леганес и Севиля. Под съмнение за мача с Барса са Гарсия, Вия и Пиати.