Отборът на Барселона направи първата крачка към така жадувания финал за Купата на Краля. Каталунците спечелиха първия си полуфинален двубой срещу Валенсия, побеждавайки "прилепите" на свой терен с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза Луис Суарес, който в 67-ата минута се разписа след чудесно центриране на Лионел Меси.

Като цяло, срещата на "Камп Ноу" не предложи очакваното зрелище. Валенсия се бе окопал здраво в собствената си половина, докато техният именит опонент трудно създаваше чисти голови положения пред Жауме Доменек.

Барселона - Валенсия 1:0 (Развой на срещата по минути)

Каталунците с минимална преднина преди реванша на "Местая"

Реваншът между двата тима е насрочен за 8 февруари отново от 22:30 часа. Другата полуфинална двойка в турнира противопоставя тимовете на Леганес и Валенсия, завършили в първия двубой помежду си 1:1.

Снимка 337767

Източник: EPA/БГНЕС

Никой на "Камп Ноу" не бе изненадан от първите минути на тази среща. Барселона моментално натика своя съперник в собственото му наказателно поле. Дебютните опити на "блаугранас" за нещо по-опасно бяха няколко добри пробива по крилата, които обаче така и не се превърнаха в пас за Луис Суарес. От своя страна, Валенсия дебнеше умело именития си противник на контраатака. Тайното оръжие на "прилепите" се казваше изключително подвижният нападател - Родриго Морено.

Барселона видимо се затрудняваше в завършващата фаза на своята атака. Това доведе до една безцелна обсада на съперниковата врата, спасение от която не можеха да намерят и звезди от ранга на Меси и Суарес.

Домакините най-сетне стигнаха до голова възможност в 37-ата минута. Намиращият се близо до страничната греда Андрес Иниеста отправи подаване успоредно на голлинията. Публиката вече виждаше как Луис Суарес бележи с лекота в опразнената врата, но в решителния момент стражът Доменек отклони подаването с върха на своите пръсти.

Снимка 337769

Валенсия отговори по някакъв начин на каталунския натиск с добра възможност пред Мартин Монтоя. Бившият играч на Барселона се включи от втора позиция и отправи много тежък удар, който не принуди Силесен да демонстрира своя рефлекс.

Подновяването на играта можеше да донесе радост за селекцията на "лос кулес". Лионел Меси се разходи из отбраната на Валенсия, но ударът му намери външната част на мрежата. Резервният страж на Барса - Яспер Силесен беше на мястото си в 51-ата минута, след като закова прегръдките си удар от сериозна дистанция на Дани Парехо.

Валенсия заигра доста по-различно през втората част. "Лос че" заредиха няколко много опасни атаки, като при една от тях само грешната преценка на резервата Максимович, може би лиши селекцията на Марселино от изненадващо, но и напълно заслужено попадение.

Снимка 337770

"Блаугранас" все пак дочакаха своя шанс и поведоха в резултата след 67 минути. Луис Суарес реализира своя 13 гол в последните си 11 мача. Уругваецът остана непокрит на втора греда и майсторски с глава засече перфектно центриране на Лео Меси.

Резервата Пако Алкасер напомни за себе си с чудесно изпълнение в 80-ата минута. Испанският национал бе близо до това да накаже бившия си клуб, след като отправи зверско воле извън наказателното поле. Жауме Доменек обаче прецени добре ситуацията и изби в корнер.

Макар и привидно спокоен, Барса можеше да изпусне този мач в самия му край. Санти Мина бе забравен от отбраната на домакините и само интелигентната намеса на вратаря Силесен, спаси селекцията на Ернесто Валверде от неочаквана издънка.

Снимка 337771

Реваншът между двата тима е насрочен за 8 февруари, отново от 22:30 часа. Преди това на двата тима предстои по един мач и от Ла Лига. Барса има каталунско дерби с Еспаньол, докато Валенсия гостува на Атлетико (Мадрид).