Винченцо Монтела стартира с успех треньорската си кариера в Севиля. Специалистът изведе андалусци до успех с 2:0 при визитата им на втородивизионния Кадис. Двубоят бе първи от осминафиналната фаза за Купата на Краля.

По този начин "рохибланкос" си изковаха удобна преднина преди реванша на "Рамон Санчес Писхуан".

Севилци решиха всичко в своя полза още преди почивката, когато до 23-ата минута вече водеха с 2:0. Точни за тях бяха Хави Нолито и живата легенда на клуба - Хесус Навас. През втората част Кадис можеше да направи загубата си по-почетна, но дузпа пропусна Санчес в 85-ата минута.

Атлетико (Мадрид) спечели гостуването си на Леида с 4:0

Триумфално завръщане за Диего Коща, Атлетико громи за Купата на Краля

Мадридчани с решителна крачка към четвъртфиналите

Валенсия продължава с неубедителното си представяне. "Прилепите" не записаха успех и за Купата на Испания, след като стигнаха едва до 1:1 при гостуването си на закъсалия Лас Палмас. Важният гол на чужд терен отбеляза Родриго Морено пет минути преди края. Преди това техният съперник беше в ролята на водач близо час, когато в 36-ата гол бе отбелязал Джонатан Кайери.

Реваншът между двата тима е на 9 януари от 22:30 часа на "Местая"

КАДИС - СЕВИЛЯ 0:2

0:1 Нолито (9"), 0:2 Навас (23")

ЛАС ПАЛМАС - ВАЛЕНСИЯ 1:1

1:0 Кайери (36"), 1:1 Родриго (85")