Отборът на Атлетико (Мадрид) направи решителна крачка към четвъртфиналите за Купата на Краля. Селекцията на Диего Симеоне спечели първия си осминафинален двубой в турнира, след като се наложи с 4:0 при гостуването си на Леида.

"Рохибланкос" нямаха никакъв проблем с далеч по-скромния си опонент, а вечерта бе белязана от завръщането на Диего Коща. Нападателят се появи през втората част, а освен това успя да отбележи и гол. За Атлети дебютира и другото ново попълнение, което трябваше да чака половин година, за да играе за столичани - Витоло.

Мигел Анхел Хил Марин: Отношенията между Атлетико (Мадрид) и Барселона са отлични

Атлетико (Мадрид): Отношенията ни с Барселона са отлични, искахме да се защитим

"Очевидно е, че е имало контакт между тях и Гризман"

"Дюшекчиите" решиха всичко в този двубой още до почивката, когато вече водеха с 2:0 след точни изстрели на Диего Годин и Фернандо Торес.

До края честта да сътвори класиката имаше гореспоменатият Коща в 69-ата минута. Испанският национал се възползва от отличен пас на Хуанфран и падайки матира Оливерос.

Крайното 0:4 пък оформи появилият се като резерва - Антоан Гризман. Минута по-рано домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Трилес

Снимка 331926

В другата среща от този час, елитният Алавес също се поздрави с изразителен успех. Баските спечелиха гостуването си на Форментера с 3:1. Два гола отбеляза босненецът Ермин Демирович, докато едно добави Мунир Ел Хадади.

ЛЕИДА ЕСПОРТИУ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 0:4

0:1 Годин (33"), 0:2 Торес (37"), 0:3 Коща (69"), 0:4 Гризман (90+2)

СТАДИОН: "Камп д"Еспорт де Леида"

СЪДИЯ: Р. Бенгоечеа

ЛЕИДА: Оливерос, Нунес, Трилес, Пумар, Сатрустегуй, Бандех, Молинга, Гнинг, Валиенте, Агудо, Радулович (резерви: Андриу, Ривас, Мартинес, Феликс, Лопес)

АТЛЕТИКО: Моя, Хуанфран, Годин, Хименес, Ернандес, Фернандес, Саул, Караско, Торес, Гамейро, Кореа (резерви: Вернер, Партей, Гризман, Коща, Витоло)