Отборът на Севия продължава доброто си представяне в първенството на Испания.

Носителите на Купата на УЕФА победиха с 3:1 отбора на Сарагоса в последна среща от 36-ият кръг на Премиера дивизион.

Севиля поведе в гол на Луиш Фабиано в 27-ата минута. При този резултат завърши първото полувреме.

През втората част гостите от Сарагоса изравниха с гол на Андрес Д' Алесандро в 75-ата минута и за момент изпариха шампионските амбиции на домакините.

Севиля обаче успя да постигне краен успех с два късни гол на Кержаков (83-ата) и Кануте (90-ата).

Това означава, че севилци запазват, макар и минимални шансове за титла в Испания.

Освен това загубата може сериозно да намали шансовете на Сарагоса за участие в евротурнирите.

При този резултат се очертава крайно интересно дерби от следващия кръг на Премиера дивизион Сарагоса - Реал (Мадрид), в което ще се реши всичко в първенството.