Лидерът в Примера Атлетико (Мадрид) гостуваше на Леванте в мач от 36-ия кръг в Примера. Домакините не се бореха за нищо, но в крайна сметка поднесоха изненадата след като победиха с 2:0.

Още в 7-ата минута Леванте поведе. След изпълнение на корнер, топката не бе изчистена от защитниците на Атлетико и се удари в тялото на Фелипе Луиш, след което влетя в мрежата на Тибо Куртоа. Автогол за защитника и радост на стадиона.

В 14-ата минута Раул Гарсия имаше страхотна възможност да изравни резултата. Остана непокрит и от 6-7 метра стреля към вратата на домакините. Направилият обаче страхотен мач Кейлър Навас отрази удара на испанския национал по блестящ начин.

През втората част Атлетико притисна своя съперник.

Удар на Фелипе Луиш бе изпит от защитник 3-4 метра пред голлинията.

Малко след това, след центриране от фаул на Диего, Коща засече топката на метра от вратата, но не успя да я насочи точно.

В 69-ата минута обаче Леванте направи своя удар. След добро центриране от ляво. Топката стигна до Барал. Нападателят си спря топката и с прецизен удар я прати в мрежата на Тибо Куртоа.

Пет минути по-късно прекрасен удар на Адриан срещна лявата греда на Навас.

След загубата „дюшекчиите" остават водачи в Примера, на 3 точки пред Барселона и на 6 пред Реал, но „белите" имат два мача по-малко.

Леванте - Атлетико 2:0
1:0 Фелипе Луиш - автогол (7')
2:0 Барал (69')