Атлетик (Билбао) и Валенсия не се победиха в един от предварително определяните като вълнуващи мачове от 22-ия кръг на Ла Лига.

Спорът между двете единайсеторки приключи при резултат 1:1. Попаденията паднаха по веднъж във всяко от полувремената, като първи напред излязоха домакините, но гостите им се добраха до точката.

В първенството разликата между двата тима остава само една точка.

Гостите имаха повече време за почивка преди визитата на "Сан Мамес". А баските се завърнаха у дома емоционално заредени от триумфа с дузпа срещу Бетис, но и физически изцедени от 120-минутната битка на "Бенито Виямарин".

Атлетик (Билбао) елиминира Бетис след дузпи, Симон спаси две изпълнения от бялата точка

Гол в последните мигове на добавеното време даде шанс за баските

Още един минус за "лъвовете" бе отсъствието на Раул Гарсия, изтърпяващ наказание за натрупани картони. Освен това срещу бившия си тим Марселино не можеше да използва капитана Икер Муниаин заради контузия.

Всичко това натежа и ефектът беше по-скоро отрицателен за състава.

Уго Гиламон си отбеляза злощастен автогол в края на първото полувреме, благодарение на който домакините получиха неочаквано предимство в резултата.

Снимка 517486

Източник: Twitter

В 66-ата минута Габриел Паулища вкара красив гол за крайното 1:1, като спаси точката за тима си.

Снимка 517487

Равенството едва ли се нрави на който и да е от двата тима, като запазва непроменена ситуацията за тях във временното класиране, оставяйки ги в "златната среда".

Барселона взе частичен реванш от Атлетик (Билбао) и се изравни с Реал в подреждането на Ла Лига

Барса взе частичен реванш от Атлетик и се изравни с Реал в подреждането на Ла Лига

Успех с 2:1 за каталунците