Барселона победи Атлетик (Билбао) с 2:1 в третия двубой между двата тима за последния месец.

Каталунците постигнаха известен реванш за загубата с 2:3 във финала за Суперкупата на Испания. Тя се запомни и с първия червен картон в клубната кариера на Лео Меси.

Атлетик (Билбао) победи Барселона след продължения и триумфира със Суперкупата на Испания, Меси изгонен

Гол-красавец на Иняки Уилямс донесе успеха на баските

Аржентинецът се завърна в игра още през седмицата, при гостуването на Райо Валекано за Купата на краля.

Днес той бе на висота, като не бе налична дори и малка част от напрежението, което той излъчваше в заключителната битка за Суперкупата.

Напротив, тази вечер Меси напомни за себе си по удивителен начин, след като именно с негово брилянтно докосване Барса излезе напред в резултата.

Снимка 516461

Източник: Twitter

Това се случи след точно 20 минути игра, когато каталунците получиха право да изпълнят свободен удар в близост до вратата на съперника. Зад топката застана именно аржентинският гений, който шутира неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на гостите, като освен че не остави шансове на вратаря за адекватна реакция, преодоля и връхлитащите бранители, опитали се да попречат на кълбото да достигне до целта.

Снимка 516460

Четири минути след почивката Жорди Алба засече по страхотен начин топката, пращайки я в мрежата, но за негово съжаление - на собствения си тим. Той опита да пресече пас към Гарсия, но вместо това отказа Тер Щеген, отбелязвайки си злощастен автогол.

16 минути преди изтичането на редовното време обаче Мингеса се включи много добре в поредната атака на Барса и с прострелно центриране изведе Гризман на празна врата, като за французина остана единствено лесната задача да продължи топката в целта за крайното 2:1.

Снимка 516458

От състава на домакините отпадна Серхио Бускетс, който пропусна мача заради натрупани картони.

На моменти това личеше, като липсваше обичайната стабилност в тази зона от терена, в която обикновено Бускетс действа.

Каталунците изиграха цели 8 мача от старта на 2021-ва на чужд или неутрален терен, преди да се завърнат у дома. Те обаче го направиха подобаващо, записвайки важен успех и добавяйки ценни три точки към своя актив.

Снимка 516459

Те ги изравняват с вечния съперник Реал (Мадрид), но "блаугранас" са с по-добри показатели във виртуалното подреждане и пращат "галактикос" на третата позиция. Атлетик остава под номер 11.