Реал Бетис загуби домакинството си на Атлетик (Билбао) в един от очакваните с нетърпение от феновете на испанския футбол четвъртфинали за Купата на краля.

След по-скоро скучно първо полувреме и много оспорвани втори 45 минути, развръзката беше оставена за самия край на редовното време.

Снимка 517172

Източник: Twitter

Хуан Миранда откри едва в 84-ата минута на сблъсъка, като изглеждаше, че този късен гол ще е достатъчен, за да изпрати Бетис на полуфиналите.

В 4-ата минута на продължението, в на практика последния възможен момент, един от лидерите на Атлетик Раул Гарсия вкара за 1:1 и прати мача в продълженията.

Снимка 517171

В тях голове не бяха реализирани, което означаваше, че дузпите ще трябва да определят крайния победител.

При изпълненията от бялата точка категорично Атлетик беше по-добрият отбор, като нито един от избраниците на треньора не сгреши.

В същото време на два пъти Унай Симон спаси вратата си и само в един случай допусна да бъде преодолян.

Снимка 517173

Така с успех с 4:1 при дузпите и общо 5:2 в целия мач, съставът от Билбао се класира за следващия етап от надпреварата, където вече чакат Леванте, Севиля и Барселона.

Барселона победи Гранада с 5:3 след продължения за Купата на краля