Севилският гранд Бетис пое глътка свеж въздух в испанската Примера дивисион. "Зелено-белите" тръгнаха с победа под ръководството на новия си треньор Виктор Санчес.

Трите точки дойдоха срещу коравия тим на Лас Палмас след 2:0. Двубоят бе доста равностоен, но в крайна сметка всичко бе решено още през първата част. Тон за победата даде Гонзалес, който се разписа в 27-ата минута. Бранителят демонстрира отлична игра във въздуха и с глава засече центриране от корнер на Хоакин.

Триумфът бе подпечатан в 45-ата минута след гол-близнак на предходния. Хоакин пак центрира от корнер, но този път ролята на голмайстор беше различна - Манди.

До края домакините умело задържаха своята преднина и така се изкачиха до 12-ото място в Ла Лига.

БЕТИС - ЛАС ПАЛМАС 2:0

1:0 Гонзалес (27), 2:0 Манди (45")

СТАДИОН: "Бенито Виямарин"

СЪДИЯ: Хосе Гонзалес

БЕТИС: Адан, Донк, Манди, Гонзалес, Мартинес, Пичини, Пецела, Хоакин, Петрос, Себайос, Чори Кастро (резерви: Хименес, Наваро, Мусонда, Мартен, Санабрия, Алегрия, Брашанац)

ЛАС ПАЛМАС: Варас, Мичел, Кастеланао, Бигас, Лемос, Боатенг, Момо, Виера, Меса, Аруйо, Тана (резерви: Раул, Гарсия, Симон, Гомес, Монторо, Ел Жар, Асдрубал)