Отборът на Бетис се възползва от положителната инерция след дербито със Севиля (5:3) и постигна втори пореден успех в Ла Лига. "Зелено-белите", макар и доста трудно, триумфираха при домакинството си на Леганес с 3:2. По този начин клубът се изкачи до седмото място във временното класиране, като вече е на само две точки от зона "Европа".

Севиля и Реал Бетис си отбелязаха 8 гола в истински трилър!

Севиля и Бетис си отбелязаха 8 гола в истински трилър!

Тежка загуба за домакините

Севилци изиграха добро първо полувреме и до 40-ата минута вече водеха с 2:0. Тон за хубавите мигове на "Бенито Виямарин" даде бившият играч на Барселона - Кристиан Тейо. Серхио Леон наказа груба грешка на съперников бранител и се понесе към полето на Леганес. Последва силен негов шут, който беше отразен Кулеар, но притичалият за добавка Тейо стори необходимото.

Снимка 334289

Източник: twitter.com/realbetis

Преднината на Бетис бе удвоена след фамозен спринт на ветерана Хоакин, който получи извеждащ пас от стража Адан и с плътен шут влуди феновете на родния си клуб.

Отговорът на Легане обаче беше подобаващ и скромният тим от мадридските предградия намали изоставането си в 44-ата минута. Макар и късметлийски, Гумбау отправи мощна тупалка отдалеч, която сюрпризира неприятно Адан.

И нещо повече, четвъртфиналистът за Купата на Краля дори стигна и до частичен обрат в 71-ата. Ерасо получи хитър пас зад отбраната от Амрабат и макар от втория опит, преодоля стража на Бетис.

Пълен обрат, тотална доминация и 19 точки пред Реал (Мадрид) за Барселона

Пълен обрат, тотална доминация и 19 точки пред Реал (Мадрид) за Господаря на Испания

Комбинацията Суарес, Меси и Паулиньо звучи все по-познато

Правдата все пак възтържествува в 83-ата минута. Домакините достигнаха до трите точки след точно изпълнена дузпа от Чори Кастро. Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка на Амрабат.

Снимка 334288

В следващия кръг на Бетис предстои наглед невъзможна задача - домакинство на Барселона. Леганес пък гостува на Алавес.

Реал (Мадрид) загуби от Виляреал у дома

Кошмарът за Реал (Мадрид) продължава! Виляреал занули "кралете" насред "Бернабеу"! (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" би "кралете" с гол в края

БЕТИС - ЛЕГАНЕС 3:2

1:0 Тейо (20"), 2:0 Хоакин (40"), 2:1 Гумбау (44"), 2:2 Ерасо (71"), 3:2 Кастро-дузпа (83")

СТАДИОН: "Бенито Виямарин"

СЪДИЯ: Игнасио Иглесиас

БЕТИС: Адан, Амар, Дурмиси, Хоакин, Гуардадо, Хави Гарсия, Бодебуз, Руис, Леон, Тейо, Гереро (резерви: Хименес, Фирпо, Нахуел, Тоска, Нарваес, Кастро, Каараса)

ЛЕГАНЕС: Кулеар, Дос Сантос, Залдуа, Бустинза, Гарсия, Рамос, Брашанац, Ерасо, Гумбау, Амрабат, Гереро (резерви: Шампан, Перес, Нараньо, Габриел, Мантовани, Рико)