Реал Сосиедад загуби домакинството си на Барселона в двубой от 20-ия кръг на испанското футболно първенство. Битката на "Аноета" приключи при резултат 2:4, въпреки че домакините поведоха с 2:0.

В основата на обрата за каталунците бяха Лионел Меси, Луис Суарес и Паулиньо, като и тримата се разписаха във вратата на съперника.

Снимка 334025

Барселона вече в 19 поредни мача от началото на сезона в Ла Лига не познава вкуса на поражението, като това е единственият тим в шампионата, който може да се похвали с подобно постижение.

Миналата седмица каталунците очаквано спечелиха домакинството си с 3:0 срещу Леганес. В четвъртък пък разбиха и Селта с 5:0 и продължиха напред за Купата на Краля.

Барселона разби Селта с 5:0

Барселона прегази Селта за Купата на Краля в поредно шоу с марка Меси! (ВИДЕО)

Аржентинецът с два гола и асистенция

Гостите най-накрая приключиха сагата около привличането на Филипе Коутиньо и той вече е част от състава. Дебютът му засега обаче се отлага поради контузия. Самуел Умтити, Пако Алкасер също пропуснаха този мач.

Реал Сосиедад се намира на 12-то място във временното класиране, като разликите са доста малки и тимът лесно може да се предвижи или да пропадне с няколко позиции само за един мач. Баските са с непостоянни изяви в последните си двубои. В предни позиции притежават нелоши изпълнители, но в отбрана често зейват дупки. Именно това се случи и днес.

Снимка 334023

Впечатление прави статистиката от мачовете, при които Реал Сосиедад е бил домакин. Тимът има 29 победи във вече 71 срещи, а Барса е с 18 успеха. Каталунците нямаха триумф като гост над баските в Ла Лига от 7 мача насам, но тази вечер заличиха този негатив от статистиката си.

Началото не беше особено впечатляващо за тях, като след 34 минути игра те вече губеха с 0:2. Вилиан Хосе откри в 11-ата минута, а Хуанми покачи на 2:0 в 34-ата.

Снимка 334026

Преди почивката единственото попадение за гостите бе реализирано от Паулиньо, разписал се след 39 минути игра.

Снимка 334024

След паузата на терена имаше само един отбор и неговото име не включваше "Реал" в себе си. Луис Суарес простреля на два пъти (50', 71') стража на съперника, правейки обрата пълен, а крайното 2:4 оформи Лионел Меси, който бе точен в 85-ата минута на срещата.

Така Барса вече разполага с цели 19 точки преднина пред вечния си съперник Реал (Мадрид), който пък е в най-тежката си криза след заставането на Зинедин Зидан на треньорския пост в клуба.