Еспаньол по-скоро очаквано отстъпи пред Барселона в дербито на Каталуния от 35-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят на стадион "Корнела дел Прат" завърши с успех за "блаугранас" с 3:0.

Автор на първия гол за гостите беше Луис Суарес, който се разписа след точно 50 минути игра. Иван Ракитич покачи на 2:0 с гола си в 76-ата минута, а отново Суарес сложи точка на спора 3 минути преди края.

Снимка 269442

Така уругвайският нападател прекрати окончателно упреците на част от испанските медии по свой адрес, заради "головата суша", която го беше налегнала, докато за Ракитич това бе поредно важно попадение през сезона. Той бе точен и в дербито срещу Реал (Мадрид).

Барселона беше категорично по-добрият тим на терена днес, като предимно липсата на късмет лиши състава от далеч по-убедителна и впечатляваща победа.

Снимка 289357

Отборът продължава да държи под напрежение Реал (Мадрид) и въпреки че е на първо място в класирането, титлата не зависи изцяло от каталунците.

Тази вечер добрата новина за Барселона бе завръщането на Неймар, който изтърпя наказанието си. Бразилецът отново бе в стартовия състав на тима, след като изгледа извън групата последните три мача.

Неймар не се оказа решаваща липса, тъй като Барса спечели и трите мача, включително на "Бернабеу".

Барселона без своя капитан срещу Еспаньол

Андрес Иниеста с контузия на адуктора

Въпреки добри игри в последно време, Луис Енрике е наясно, че Барселона все още е далеч от титлата и призна това в последните си няколко интервюта.

Андрес Иниеста, който не тренира през седмицата заради контузия, не игра днес.

Еспаньол е 9-ти в класирането и е без победа в последните си три мача. Тимът обаче избегна поредна борба за оставане в лигата, така че тимът на Кике Санчес Флорес по всяка вероятност остава в добро настроение, въпреки загубата.