Барселона постигна поредната си важна победа по пътя към титлата в Ла Лига. Тази вече "блаугранас" подчиниха коравия тим на Виляреал с 4:1, като по този начин отново оглавиха първото място в таблицата. "Жълтата подводница" бе равностоен противник на гранда едва едно полувреме, но в крайна сметка бе "потопена" след голове на Меси (2), Неймар и Луис Суарес. Почетният гол за валенсианци пък наниза Седрик Бакамбу.

Големият съперник на Барса за титлата - Реал (Мадрид) тази вечер гостува на Гранада и при успех ще се изравни на лидерската позиция заедно с "лос кулес". Припомняме, че "кралете" са с мач по-малко от вечния си враг.

Снимка 292395

Гостите бяха научили добре своя урок и в началните мигове на двубоя държаха звездите на Барса доста далеч от своето наказателно поле. Нещо повече, първата интересна ситуация се откри пред вратата на именития им съперник. Жонатан дос Сантос напредна отдясно, центрира към Марио Гаспар в наказателното поле, който продължи успоредно на голлинията, но не намери съотборник.

Атлетико с поредната си минимална победа в Ла Лига

Атлетико си гарантира бронзовите медали на 99,9 %

Хората на Чоло се посъвзеха от изживяния шок срещу Реал (Мадрид)

Доброто представяне на Виляреал обаче стигна само за 21 минути "суха мрежа" срещу "блаугранас". Неймар сложи край на неубедителното си представяне с важен гол. Бразилецът се възползва от нещо средно между удар и пас на Лео Меси, и промуши топката под плонжа на Фернандес. Гостите пък претендираха бурно, че бразилецът е бил в положение на засада.

Ако приемем, че при въпросната ситуация засада е имало, то съдбата възнагради Виляреал в 32-ата минута. Юношата на Реал (Мадрид) - Роберто Солдадо пусна пас в перспектива към Седрик Бакумбу, който дръпна такъв спринт пред Пике и напълно сам срещу Тер Стеген направи 1:1.

Снимка 292397

Последваха динамични минути, през които двата тима си размениха по един опасен изстрел с глава чрез Солдадо и Пике.

Така се стигна до последната секунда на първата част, когато за пореден път феновете се насладиха на миг гениалност от страна на Лео Меси, който след серия от ситни крачки прати топката в обратния ъгъл на сюрпризирания Фернандес.

Севиля отново разочарова феновете си в Ла Лига

1:1 за тима у дома, срещу Реал Сосиедад

Барселона вдигна сериозно оборотите през втората част и след сериозен пропуск на Меси в 57-ата, логичното се случи точно 12 минути по-късно. Сержи Роберто се понесе в атака и при числено равенство подаде към Луис Суарес. Уругваецът на два пъти смени рязко посоката срещу Алваро Гонзалес, след което безпощадно покачи до 3:1

Точка на поредното голово шоу на "Камп Ноу" сложи Лео Меси. В 82-ата минута Хауме Коста игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия моментално посочи дузпата. С отговорната задача естествено се нагърби аржентинският маестро, който с елегантно копване сложи красив финал на днешния футболен сблъсък.

Снимка 292398

В следващия кръг Барселона гостува на коравия Лас Палмас, докато Виляреал приема борещия се за своето спасение Депортиво (Ла Коруня)

БАРСЕЛОНА - ВИЛЯРЕАЛ 4:1

1:0 Неймар (21"), 1:1 Бакамбу (32"), 2:1 Меси (45"), 3:1 Суарес (69"), 4:1 Меси -дузпа (82")

СТАДИОН: "Ноу Камп"

СЪДИЯ: Хосе Санчес

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Пике, Дин, Умтити, Иниеста, Ракитич, Бускетс, Роберто, Меси, Суарес, Неймар (резерви: Силесен, Суарес, Туран, Масчерано, Алкасер, Алба, Гомеш)

ВИЛЯРЕАЛ: Фернандес, Мусакио, Гаспар, Коста, Алваро Гонзалес, Сориано, Дос Сантос, Тригерос, Ернандес, Солдадо, Бакамбу (резерви: Барбоса, Адриан, Сансоне, Кастайехо, Рукавина, Бонера, Боре)