Севиля разочарова феновете си за пореден път през настоящия сезон. Отборът не успя да победи гостуващия Реал Сосиедад у дома на "Рамон Санчес Писхуан".

Срещата от 36-ия кръг на Примера дивисион завърши при 1:1, въпреки тоталното превъзходство на домакините и факта, че в последните минути те играха с човек повече на терена.

Четири минути преди почивката Севиля откри резултата. Бен Йедер пое топката около дъгата и тръгна навътре към пеналта. Миг преди да загуби той чукна вдясно за Пабло Сарабия, който елегантно прехвърли вратаря за 1:0.

Севиля в Топ 3 на Испания, но може би през следващия сезон

Отборът капитулира срещу Малага

В 53-ата минута Виктор Витоло можеше до голяма степен да убие интригата, ако неговият мощен шут от вътрешността на пеналта не бе прелетял на сантиметри над напречната греда.

Този пропуск се оказа много ключов, защото в 61-ата защитата на домакините направи неочакван дар на Карлос Вела. Двамата централни бранители не успяха да изчистят елемантарно центриране и го сервираха в краката на мексиканеца. От границата на вратарското поле голаджия като Вела не пропусна да се разпише - 1:1.

Финалните минути станаха още по-тежки за Реал Сосиедад, тъй като в 79-ата Давид Сурутуса бе изгонен за втори жълт картон. Все пак гостите удържаха дори с 10 души на терена и така останаха непобедени в четвърти пореден шампионатен мач.

Сампаоли е единственият кандидат за селекционер на Аржентина

Хорхе Сампаоли е "избраният" за поста национален селекционер на Аржентина

"Водим преговори със Севиля", заяви Клаудио Тапия

Във временното класиране Севиля заема 4-ата позиция с 69 точки, на две зад третия Атлетико (Мадрид) и на 6 пред петия Виляреал. Реал Сосиедад е 7-и с 62 пункта, колкото има 6-ият Атлетик (Билбао).