Атлетико (Мадрид) се посъвзе от изживяния шок срещу Реал (Мадрид). Селекцията на Диего Симеоне постигна важен успех на домашната сцена, където с минималното 1:0 бяха победени коравите баски от Ейбар.

Снимка 292380

По този начин "рохикобланкос" си гарантираха на 99,9% бронзовите медали от Примера, след като вчера конкурентите им за тази позиция от Севиля стигнаха само до 1:1 срещу Реал Сосиедад. Два кръга преди края, разликата между третия и четвъртия е точно 5 точки.

Севиля отново разочарова феновете си в Ла Лига

1:1 за тима у дома, срещу Реал Сосиедад

Двубоят стартира с добро положение за гостите, при което Ян Облак трябваше да показва класа при удара на Инуй. Постепенно играта на Атлети се подобри и до почивката резултатът можеше дори да бъде 2:0, но с пропуски блеснаха Караско и Саул.

Ключовото попадение в мача падна след точно 69 минути футбол. Диего Годин направи рейд по крилото, след което подаде остро в наказателното поле на Ейбар. Фернандо Торес хитро пропусна топката между своите крака, чрез което отвори коридор за изстрел на Саул. Испанският национал бе безпощаден и прокара топката под плонжа на Йоел.

Снимка 292381

До края феновете на "Висенте Калдерон" видяха как авторът на асистенцията Годин бива изгонен заради втори жълт картон. Ейбар пък изненадващо можеше да се добере и до точката, но шут на Юнка срещна тялото на съперников футболист.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) -ЕЙБАР 1:0

1:0 Саул (69")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Диего Годин (90+2")

СТАДИОН: "Висенте Калдерон"

СЪДИЯ: Давид Фернандес

АТЛЕТИКО: Облак, Луис, Годин, Ернандес, Габи, Гайтан, Саул, Коке, Партей, Гризман, Кореа (резерви: Моя, Черчи, Гамейро, Караско, Торес, Муньоз, Тиаго)

ЕЙБАР: Йоел, Рамис, Арбия, Лежуен, Юнка, Инуй, Леон, Гарсия, Ескаланте, Кике, Енрих (резерви: Риесго, Адриан, Ривера, Дос Сантос, Бебе, Пеня, Галвес)