Испанският шампион Барселона набързо се върна на победния път. Каталунците зарадваха претенциозната публика на "Камп Ноу" с разгромна победа 5:0 над средняка Лас Палмас. Отсъствието на бразилеца Неймар не оказа влияние, като Луис Суарес наниза два гола, а по един добавиха Лео Меси, Арда Туран и Алейш Видал.

Триумфът приближи "блаугранас" на само 2 точки от временния водач Реал (Мадрид), който обаче ужас на всички обичащи Барса е с два мача по-малко.

Снимка 272980

Отбраната на Лас Палмас издържа едва 14 минути без да допусне гол. Съсипваният от критики португалец - Андре Гомеш овладя коженото кълбо малко преди то да излезе в аут. Последва негов акуратен пас към намиращия се в наказателното поле Суарес, за който бе детска игра да пробие Хави Варас.

Феновете обаче трябваха да чакат чак до 52-ата минута, за да видят втория гол в мача. Рафиня отправи остро центриране, което не бе избито по никак добър начин от вратаря на Лас Палмас. На точното място дебнеше Лео Меси, който от няколко метра с лекота направи 2:0.

Снимка 272977

Пет минути по-късно Рафаел Алкантара записа втора асистенция на своето име. Бразилецът подаде към Суарес, който само с едно елегантно завъртане елиминира трима бранители в "жълто" и с елегантен шут сътвори класиката.

Вихрушката от попадения обаче продължи със страховита сила. В 59-ата минута всички вече виждаха как Суарес оформя своя хеттрик сам срещу Варас. Юношата на Реал (Мадрид) този път обаче показа класа и отрази. За негова зла беда наблизо беше Арда Туран, който не се поколеба и направи 4:0.

Снимка 272978

Най-интересният голмайстор определено бе факт в 80-ата минута. В прегръдките на своите съотборници попадна нароченият за гонене Алейш Видал. Заслуга за попадението му имаше резервата Пако Алкасер, който "уважи" включването на бранителя при една бърза атака.

БАРСЕЛОНА - ЛАС ПАЛМАС 5:0

1:0 Суарес (14"), 2:0 Меси (52"), 3:0 Суарес (57"), 4:0 Туран (59"), 5:0 Видал (80")

СТАДИОН: "Камп Ноус"

СЪДИЯ: Алберто Ундиано

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Видал, Масчерано, Умтити, Алба, Рафиня, Бускетс, Гомеш, Меси, Суарес, Туран (резерви: Силесен, Ракитич, Иниеста, Неймар, Алкасер, Дин, Матийо)

ЛАС ПАЛМАС: Варас, Мичел, Лемос, Гарсия, Лопес, Гомес, Меса, Боатенг, Виера, Тана, Ел Жар (резерви: Раул, Симон, Монторо, Ливая, Момо, Артилес, Гарсия)