Барселона спечели Купата на краля! Каталунците разбиха с 4:0 Атлетик (Билбао) на "Ла Картуха" в Севиля. Това бе първи трофей за треньора Роналд Куман начело на отбора, а и за новия президент Жоан Лапорта след завръщането му.

Головете за победителите паднаха в рамките на 12 минути през второто полувреме. Антоан Гризман откри в 60-ата минута, а три по-късно Френки де Йонг удвои. Лео Меси се разписа на два пъти в 68-ата и 72-ата минути.

За баските това бе втори загубен финал в рамките на две седмици и шести пореден в турнира.

Атлетик (Билбао) - Барселона 0:4, втори гол на Меси

Финалът ще се проведе на стадион "Ла Картуха" в Севиля

Срещата започна с натиск на каталунците. В 5-ата минута гредата спаси "лъвовете". Топката стигна до Де Йонг в наказателното поле, който отправи техничен удар, но нацели гредата. Малко след това удар на Дест мина над вратата.

В 26-ата минута Алварес блокира опасен удар на Меси, дошъл след комбинация с Мингеса. В 40-ата минута шут на Меси от пряк свободен удар срещна стената.

Снимка 527540

Каталунците започнаха втората част много силно. Меси изведе Дест отдясно. Американецът центрира в наказателното поле, където Гризман засече, но Симон с крак успя да избие. В 52-ата минута вратарят спаси удар на Педри от около 15 метра. След последвалия корнер защитата на баските не се справи, топката стигна до Бускетс, който от около 2 метра не успя да преодолее Симон.

Барселона продължи да бъде по-добрият отбор и след час игра поведе. Меси намери Де Йонг отдясно. Нидерландецът с прецизен пас намери Гризман, който този път от няколко метра не сбърка и откри резултата.

Снимка 527543

Каталунците нанесоха втори удар три минути след това. Жорди Алба получи отляво и центрира за Меси. Аржентинецът не успя да изграе с топката, но това стори оставения непокрит Де Йонг, който с глава се разписа за 0:2.

Снимка 527542

В 68-ата минута Барса реши всичко в мача. Меси пое топката в своята половина, напредна и на два пъти комбинира с Де Йонг. Аржентинецът навлезе в наказателното поле, преодоля Нунес и с прецизен удар в десния ъгъл вкара за 0:3.

Четири минути след това топката се озова във вратата на Атлетик за четвърти път. Алба проби отдясно и намери Меси в наказателното поле. Нападателят отправи удар от движение, Симон не се намеси добре и топката се оплете в мрежата.

Снимка 527545

В 86-ата минута Гризман бе изведен зад защитата от Меси, преодоля вратаря и прати топката за пети път във вратата, но попадението бе отменено заради засада след ВАР.