Турнир: Купа на Краля Стадион: "Естадио Ла Картуха", гр. Севиля Зрители:

Дембеле заменя Мингеса.

87′

Брайтуейт влиза на мястото на Гризман.

86′

Гол на Барса е отменен заради засада. Меси изведе Гризман зад защитата на Атлетик, преодоля вратаря и прати топката във вратата. Попадението обаче беше отменено заради засада след намеса на ВАР.

81′

Мориба влиза на мястото на Педри.

81′

Араухо заменя Пике.

73′

Роберто заменя Дест.

72′

ГОООЛ ЗА БАРСА! Меси бележи! Алба проби отляво и намери Меси в наказателното поле. Аржентинецът отправи удар от движение, Симон не се намеси добре и топката влезе във вратата му.

68′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!!! Меси пое топката в своята половина, на два пъти комбинира с Де Йонг, стигна до наказателното поле, преодоля Нунес и с удар в далечния ъгъл матира Симон за трети път.

67′

Нунес заменя Алварес.

67′

Берчиче влиза на мястото на Лопес.

67′

Виялибре заменя Уилямс.

63′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Де Йонг бележи! Каталунците нанесоха втори удар в рамките на три минути. Жорди Алба получи отляво и опита да намери Меси в наказателното поле. Топката обаче стигна до Де Йонг, който бе оставен непокрит, и с глава прати кълбото във вратата на Симон за втори път.

60′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Гризман! Меси намери Де Йонг отдясно. Нидерландецът с прекрасно успоредно подаване намери Гризман, който този път не сбърка и засече във вратата.

54′

Весга заменя Беренгер.

53′

Пропуск на Бускетс! Защитата на Атлетик не успя да изчисти топката след центриране на Алба в наказателното поле. От два метра обаче Бускетс не успя да вкара гол.

52′

Педри получи пред наказателното поле и отправи коварен удар, който Симон изби в корнер.

48′

Меси изведе Дест отдясно. Защитникът напредна и с успореден пас намери Гризман. Французинът засече топката, но Симон с крак успя да избие.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46′

Лекуе заменя Муниаин.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първата част.

40′

Барселона получи право да изпълни пряк свободен удар на около 25 метра от вратата на Симон. Меси обаче шутира в стената.

38′

Жълт картон за Дани Гарсия.

26′

Меси комбинира с Мингеса, след което отправи удар, но Алварес блокира.

12′

Мартинес не успя да насочи топката във вратата след центриране от пряк свободен удар. Защитникът стреля в аут.

7′

Неточен удар на Дест.

5′

ГРЕДА! Меси получи в наказателното поле и върна към Де Йонг. Нидерландецът отправи техничен удар, който срещна дясната греда.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

20. Виялибре 23. Юмтити

Отборите на Атлетик (Билбао) и Барселона се изправят един срещу друг във финален двубой от турнира за Купата на Краля 2021 година. Съперничеството на стадион "Ла Картуха", от 22:30 часа, има множество любопитни нюанси, но в крайна сметка важното е кой ще вдигне високо над главата си мечтания трофей.

Барселона със специални екипи във финала за Купата

През годините Барса често използваше тази конфигурация

Символичните домакини от Атлетик определено са в интересна ситуация. Преди две седмици те отново спореха за националното отличие. Тогава в отложен финал от предходния турнир за Купата, "лъвовете" инкасираха горчива загуба от големия съперник Реал Сосиедад. Сега им предстои възможност за реванш, но също така са на прага и на негативен антирекорд, ако загубят още един финал за толкова кратък период.

Реал Сосиедад победи Атлетик (Билбао) с 1:0 и спечели Купата на Испания

Реал Сосиедад потопи в скръб големия баски опонент и триумфира с трета Купа на Краля

Селекцията на Иманол Алгуасил надхитри Атлетик (Билбао) с 1:0

Барселона има да си отмъщава на този съперник. В началото на 2021 година "блаугранас" изненадващо загубиха от Билбао финала за Суперкупата на Испания. Селекцията на Роналд Куман е настроена за реванш, а трофеят може и да осмисли сезона им заради недостатъчно убедителното им представяне в Примера дивисион и Шампионската лига.

BWIN: НАЙ-РАЗНООБРАЗНИТЕ ПАЗАРИ И СТРАХОТНИ БОНУСИ! (18+)

Барса и Атлетик са най-титулуваните клубове в 118-годишната история на надпреварата. Каталунците имат 30 трофея (за последно през 2018 г.) и общо 41 участия във финалния мач (за последно през 2019 г.). Атлетик ще се появят за 39-и път в спор за купата, но последният им триумф е вече в дълбокия архив на историята на турнира: 1:0 срещу Барселона през 1984 година.

Снимка 516457

Източник: Twitter

Иначе, за "червено-белите" финалът в Севиля остана единствен шанс за място в Европа наесен, защото серията им без победа в Ла Лига ги отдалечи безнадеждно от седмото място.

Атлетик (Билбао) победи Барселона след продължения и триумфира със Суперкупата на Испания, Меси изгонен

Гол-красавец на Иняки Уилямс донесе успеха на баските

По пътя към финала Атлетик отстрани Ибиса, Алкояно, Бетис (след дузпи) и Леванте (след продължения заради две равенства от по 1:1 в полуфинала). Пътят на Барселона бе още по-авантюристичен. Успехи над Корнея (след продължения), Райо Валекано, Гранада (след продължения) и още веднъж нужда от допълнителни 30 минути на полуфинала срещу Севиля. И именно победата срещу андалусците на "Камп Ноу" бе катализаторът на промяната в иначе безлично вървящият сезон.

Роналд Куман: Знам какво ще стане, ако загубим...

Куман: Знам какво ще стане, ако загубим...