Барселона победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 като гост в дербито от 3-ия кръг на Примера дивисион. Крайният резултат бе оформен още преди почивката, а с успеха тази вечер, каталунците събраха 6 точки и се изравниха в класирането с днешния си съперник и с Еспаньол.

Барса започна силно, като можеше да открие в 12-ата минута. Давид Вия бе изведен сам срещу Де Хеа и стреля, но топката срещна външната страна на гредата и излезе в аут.

Само секунди по-късно обаче логичното се случи и гостите поведоха. Педро изведе отлично Меси и аржентинецът с техничен удар плъзна топката в мрежата на мадридчани - 0:1.

Атлетико обаче не се предаде и стигна до изравняване в 25-ата мин. Шимао центрира от корнер, Раул Гарсия надскочи защитата на Барса и с хубав удар с глава възстанови статуквото.

Само 7 минути по-късно Барселона отново повече, при това по много подобен  начин. След корнер, Пике бе оставен непокрит в пеналта, овладя топката на гърди и със силен шут матира Де Хеа за 1:2.

След почивката гостите продължиха да са по-добрият отбор на терена. Вратарят на "дюшекчиите" Де Хеа спаси отбора си на два пъти със сензационни намеси след удари на Иниеста и Алвеш в 49-ата и 50-ата минути.

Домакините не успяха да затруднят с почти нищо защитата на Барса през второто полувреме и закономерно загубиха мача. Те завършиха срещата с десет души, след като в последните секунди Уйфалуши бе изгонен за груб фаул срещу Меси. Аржентинецът пък напусна контузен и бе заменен от Къркич.