Според изданието "TEAMtalk" от Арсенал водят преговори за привличането на Хулиан Алварес от Атлетико Мадрид. Информацията е, че двете страни са постигнали разбирателство и трансферът на играча при "артилеристите" се счита за практически завършен.

Съобщава се и за интерес от страна на Барселона и Челси, но "топчиите" са действали бързо, което е позволило на клуба да постигне успех в преговорите. Един от ключовите фактори за успешното приключване на сделката е готовността на Арсенал да отговори на всички изисквания както на Алварес, така и на Атлетико Мадрид.

Това се отнася както до финансовите условия, така и до осигуряването на безпроблемна регистрация на играчите, което би могло да създаде трудности за "сините от Лондон" и Барса, пише изданието. Източникът твърди, че футболистът на драго сърце е приел предложението на Арсенал, тъй като отдавна е мечтал да се завърне в Англия, за да се бори за трофеи. Той изигра 44 мача за Атлетико този сезон, в които отбеляза 17 гола и даде девет асистенции. Договорът му с клуба е до 2030 г., а пазарната му стойност, според "Transfermarkt", е 90 милиона евро.

Мартин Йодегор готов за Саутхемптън

Мартин Йодегор готов за Саутхемптън

Футболистът не беше повикан в националния отбор