Барселона записа разгромна победа в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 6:1 като гост.

Така тимът на Роналд Куман остана втори, на 4 точки от лидера Атлетико. Реал Сосиедад пък е на 5-ото място с 43 пункта.

Попаденията за Барса станаха дело на Гризман, Дест на два пъти, Дембеле и Меси също на два пъти. За баските се разписа Мугуруза.Днешният двубой беше по-специален за Меси, който изигра своя мач номер 768 с фланлката на каталунците, изпреварвайки по този показател Шави.

В 37-ата минута, Антоан Гризман засече отбита топка и откри. Две минути преди края на полувремето, Лионел Меси плъзна топката към Сержиньо Дест, той навлезе в наказателното поле, за да отправи великолепен удар в долния ляв ъгъл, правейки резултата 0:2.

През втората част каталунците се развихриха. В 53-ата минута, Жорди Алба отигра в наказателното поле, а Сержиньо Дест зесече топката, за да я прати в средата на мрежата, правейки резултата класически.

"Анонимен приятел" превел 10 милиона евро на Лапорта

И му дал назаем още 5 милиона...

Само три минути по-късно, Серхио Бускетс намери Лионел Меси в наказателното поле, който забеляза излезлия Алехандро Ремиро и копна топката в мрежата - 0:4.

В 66-ата минута попадение на Дембеле не бе зачетено заради засада след разглеждане от ВАР.

В 71-ата минута Дембеле все пак вкара. Той беше изведен от Илайш Мориба и стреля за 0:5.

В 77-ата минута домакините върнаха едно попадение. Андер Баренечеа Мугуруза отправи удар от границата на наказателното поле и отбеляза в горния ляв ъгъл красиво попадение.

Крайният резултат бе оформен от Жорди Алба подаде топката в наказателното поле към Лионел Меси, който я овладя и бързо я прати в долния ляв ъгъл след рикошет в гредата.