Отборът на Барселона е последният полуфиналист за Купата на Краля. Седмица след загубата си като гост на Еспаньол с 0:1, селекцията на Ернесто Валверде постигна необходимия реванш. Публиката на "Камп Ноу" стана свидетел на успех с 2:0, който се оказа напълно достатъчен за постигането на така жадуваната цел.

"Блаугранас" си свърши работата още до 25-ата минута, когато точни в мрежата на "папагалчетата" бяха Луис Суарес и Лионел Меси. Триумфът на домакините можеше да бъде и по-изразителен, но силен мач направи съперниковият вратар Пау Лопес.

Барселона - Еспаньол 2:0 (Развой на срещата по минути)

"Лос кулес" на полуфинал за Купата на Испания

Каталунското дерби ще бъде запомнено с дебюта на Филипе Коутиньо през второто полувреме, а също така и със слабото съдийство на рефера Матеу Лаос. Въпросният раздаде куп картони, като не даде червен такъв на Серхио Гарсия, без малко не контузил тежко Луис Суарес. Арбитърът обаче сгреши и в обратната посока, след като в 78-ата минута може би не отсъди дузпа за гостите след съприкосновение между Баптищао и Жорди Алба.

Снимка 336483

Източник: EPA/БГНЕС

Жребият за следващата фаза на надпреварата ще се тегли в петък. Там компания на Барса правят Валенсия, Севиля и Леганес.

Очаквано срещата на "Камп Ноу" стартира със стихиен натиск за домакините. Звездите на Барса принудиха своят съперник да се отбранява с 10 души малко пред своето наказателно поле, което определено не вещаеше спокойни минути за Пау Лопес...

Леганес изхвърли Реал (Мадрид) от турнира за Купата на краля

Това вече е дъното!

"Галактикос" са аут!

Секунди, след като имаше пререкания с главния съдия, Луис Суарес спомогна на своя тим да елиминира скромната преднина на "папагалчетата" от "Корнея Ел Прат". Алейш Видал проби по фланга, след което центрира за непокрития в полето на Еспаньол уругваец. Луисито не пропусна този "златен" шанс и с глава направи 1:0 за селекцията на Ернесто Валверде.

Снимка 336481

И докато Барса ликуваше, гостите набързо можеха да отговорят с попадение в мрежата на Силесен. Още в следващата атака, Жерард Морено се възползва от неразбирателство между Умтити и Пике, и отправи тежък удар, който за негова жалост попадна право в обсега на добре пласирания холандски страж.

Макар и малко на брой, атаките на Еспаньол винаги завършваха с голова опасност. Така беше и в 23-ата минута, когато Естебан Гранеро опита без подготовка да шокира Силесен. Мерникът на "Пирата" обаче бе безкрайно неточен.

Севиля победи Атлетико и е на полуфинал за Купата на Краля

Нов зрелищен успех срещу Атлетико прати Севиля на полуфинал за Купата на Краля! (ВИДЕО)

Тимът на Монтела се наложи с 3:1 на реванша

Барселона сътвори пълен обрат в турнирната битка малко след настъпването на 24-ата минута. И кой друг, ако не Лео Меси! Аржентинският маестро се реваншира за пропуснатата дузпа в първия мач по подобаващ начин. "Ла Пулга" демонстрира непримиримост и се пребори за топката измежду трима играчи на Еспаньол. Последва негов изстрел от дъгата, който се отклони в крака на Налдо и неспасяемо посети мрежата на "папагалчетата".

Снимка 336485

Главният съдия Матеу Лаос продължи да лази по нервите на Суарес и компания. В 32-ата минута домакините поискаха дузпа, тъй като удар на гореспоменатия нападател попадна някъде в областта на рамото на Ермосо. Арбитърът обаче запази мълчание, заради което бе награден с бурни освирквания от "Камп Ноу".

На почивката Барса можеше да се оттегли и с три гола преднина. Малко преди края на полувремето, Меси изскочи зад гърба на отбраната и отигра перфектен извеждащ пас на Бускетс. Акробатичният му удар обаче не намери очертанията на вратата.

Втората част стартира така, както завърши първата - с голов шанс за Меси. Аржентинецът напредна с топка в крака и от сериозна дистанция отправи много плътен шут към долния ляв ъгъл на Еспаньол. Пау Лопес обаче протегна ръка и отрази.

Снимка 336501

В 68-ата минута публиката на "Камп Ноу" аплодира новото попълнение Филипе Коутиньо, който се появи в игра вместо легендата Андрес Иниеста.

В 72-ата минута главният съдия в мача сътвори огромна грешка, след като кошмарно влизане в краката на Луис Суарес бе санкционирано едва с жълт картон. "Късметлията", който бе пожален от Матеу Лаос беше появилият се преди минути Серхио Гарсия.

Валенсия измъчи максимално феновете си, но все пак продължава напред за Копа дел Рей

Вратарят на Валенсия Доменек спаси две дузпи

Четвърт час преди края, стражът на гостите Пау Лопес сътвори чудодейно двойно спасяване. Новото звездно трио Меси-Суарес-Коутиньо сработи за първи път, като нападателят с №9 стреля от непосредствена близост. Вратарят на Еспаньол обаче отрази, като миг по-късно демонстрира рефлекс и при опита за добавка на Иван Ракитич.

Лео Меси продължава да бъде под пара. В 78-ата минута той рязко смени темпото срещу съперниковата отбрана и след третото си докосване отправи изстрел, който за негово съжаление облиза външната част на мрежата.

Снимка 336495

Късметът определено не бе с Лионел Меси тази вечер. 120 секунди преди края, лидерът на Барса удари гредата, след като не превърна в гол един феноменален пас на намиращия се в страхотна форма напоследък Иван Ракитич.

До края Барса удържа макар и крехката си преднина, и се поздрави с място сред полуфиналистите за Купата на Краля.

Снимка 336500

Двата тима няма да имат много време за почивка след днешния мач. Още през уикенда те ще трябва да се настроят на вълна Ла Лига. В неделя Барса се изправя срещу непредсказуемия Алавес, докато Еспаньол гостува на добилия популярност през последните дни тим на Леганес.