Севиля е първият полуфиналист за Купата на Краля, след като тимът на Винченцо Монтела победи Атлетико (Мадрид) и на реванша на "Рамон Санчес Писхуан". Домакините спечелиха с 3:1 и с общ резултат 5:2 продължават напред в турнира.

Началото загатна, че срещата ще предложи много адреналин и емоции на зрителите. Бяха изминали точно 26 секунди, когато домакините ликуваха!

Добре проведена атака по десния фланг завърши с центриране на Сарабия към Ескудеро, който от движение засече топката за 1:0!

Севиля - Атлетико (Мадрид), 3:1!

Домакините са с гол преднина след първия мач за Купата на Краля

Постепенно обаче "дюшекчиите" успяха да изнесат играта в половината на съперника, което доведе до желания резултат минути по-късно!

Антоан Гризман изравни за 1:1 след фамозно изпълнение, при което французинът прехвърли със силен удар от около 25 метра Серхио Рико!

До края на полувремето и двата отбора имаха възможности да се разпишат. Гризман обаче не успя от точката на дузпата да засече топката в очертанията на вратата, докато удар на Васкес с глава фронтално срещу вратата на "дюшекчиите" мина на сантиметри от целта.

Така при резултат 1:1 двата отбора се оттеглиха на почивка.

Снимка 335920

Втората част отново започна ударно за домакините!

Те получиха дузпа за нарушение срещу Хоакин Кореа, която Евер Банега превърна в гол - 2:1!

Минути по-късно Атлетико можеше да възстанови паритета, но Анхел Кореа останал сам срещу Рико, не успя да го преодолее от чудесна позиция. Последваха минути, при които игровото време намаля значително заради по-острите единоборства от страна на футболистите и на двата състава.

Точка на спора сложи Пабло Сарабия!

Футболистът си осигури добра позиция за стрелба в наказателното поле и с майсторско изпълнение с вътрешен фалц вкара за 3:1 за Севиля, оформяйки крайния резултат в срещата.