Турнир: Купа на Краля Стадион: Зрители: 85886
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Барселона победи Еспаньол с 2:0 и е на полуфинал за Купата на Краля

Барса си свърши работата за 25 минути и е на 1/2-финал за Купата на Краля

"Блаугранас" победиха Еспаньол с 2:0. Коутиньо дебютира, а слаб съдия скъса нервите и на двата отбора

90+1′

Финална рокада и в селекцията на Барселона. Оставащите мигове ще бъдат за Андре Гомеш, който заменя Ракитич.

88′

МЕСИ! ГРЕДА!! Късметът определено не бе с Лионел Меси и днес. 120 секунди преди края, лидерът на Барса удари гредата, след като не превърна в гол един феноменален пас на намиращия се в страхотна форма напоследък Иван Ракитич.

87′

Последна смяна в лагера на Еспаньол. В игра се появява голмайсторът от първия мач - Мелендо.

82′

Жълт картон за Паулиньо, който репликира главния съдия.

78′

Лео Меси продължава да бъде под пара. В 78-ата минута той рязко смени темпото срещу съперниковата отбрана и след третото си докосване отправи изстрел, който за негово съжаление облиза външната част на мрежата.

Снимка 336495

76′

Жълт картон за Налдо, който спря непозволено Лионел Меси.

74′

ДВОЙНО СПАСЯВАНЕ НА ПАУ ЛОПЕС!!! Четвърт час преди края, стражът на гостите Пау Лопес сътвори чудодейно двойно спасяване. Новото звездно трио Меси-Суарес-Коутиньо сработи за първи път, като нападателят с №9 стреля от непосредствена близост. Вратарят на Еспаньол обаче отрази, като миг по-късно демонстрира рефлекс и при опита за добавка на Иван Ракитич.

72′

ПОЖАЛИХА СЕРХИО ГАРСИЯ!! В 72-ата минута главният съдия в мача сътвори огромна грешка, след като кошмарно влизане в краката на Луис Суарес бе санкционирано едва с жълт картон. "Късметлията", който бе пожален от Матеус Лаос беше появилият се преди минути Серхио Гарсия.

70′

Лионел Меси с много неточен изстрел от пряк свободен удар.

68′

МИГЪТ НАСТЪПИ! Филипе Коутиньо дебютира за Барселона! Бразилската звезда се появява на мястото на Андрес Иниеста.

Снимка 336487

65′

Още една смяна в лагера на Еспаньол. Опитният Серхио Гарсия се появява в игра вместо Естебан Гранеро.

64′

До този момент втората част е доста постна откъм интересни положения.

Снимка 336486

63′

Паулиньо влиза в игра, публиката ликува. Напуска Алейш Видал.

59′

Естебан Гранеро е санкциониран заради грубо влизане в краката на Видал.

54′

Втората част стартира така, както завърши първата - с голов шанс за Меси. Аржентинецът напредна с топка в крака и от сериозна дистанция отправи много плътен шут към долния ляв ъгъл на Еспаньол. Пау Лопес обаче протегна ръка и отрази.

46′

На почивката гостите от Еспаньол извършват смяна. Сержи Дардер отстъпва мястото си на Лео Баптищао.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

МЕСИ!! На почивката Барса можеше да се оттегли и с три гола преднина. Малко преди края на полувремето, Меси изскочи зад гърба на отбраната и отигра перфектен извеждащ пас на Бускетс. Акробатичният му удар обаче не намери очертанията на вратата.

Снимка 336485

40′
Преди началото на мача,  Хавиер Масчерано се появи на терена, за да си вземе "Довиждане"с публиката на Барса!

Източник: EPA/БГНЕС

Преди началото на мача, Хавиер Масчерано се появи на терена, за да си вземе "Довиждане"с публиката на Барса!

37′

Официално предупреждение за Жорди Алба, който влезе грубо в краката на Виктор Санчес.

32′

Главният съдия Матеу Лаос продължи да лази по нервите на Суарес и компания. В 32-ата минута домакините поискаха дузпа, тъй като удар на гореспоменатия нападател попадна някъде в областта на рамото на Ермосо. Арбитърът обаче запази мълчание, заради което бе награден с бурни освирквания от "Камп Ноу".

28′

Реферът помрачи настроението на Меси от вкарания гол - показа му жълт картон.

24′

ГООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 2:0!! ЛИОНЕЛ МЕСИ! Барселона сътвори пълен обрат в турнирната битка малко след настъпването на 24-ата минута. И кой друг, ако не Лео Меси! Аржентинският маестро се реваншира за пропуснатата дузпа в първия мач. "Ла Пулга" демонстрира непримиримост и се пребори за топката измежду трима играчи на Еспаньол. Последва негов изстрел от дъгата, който се отклони в крака на Налдо и неспасяемо посети мрежата на "папагалчетата".

23′

Макар и малко на брой, атаките на Еспаньол винаги завършваха с голова опасност. Така беше и в 23-ата минута, когато Естебан Гранеро опита без подготовка да шокира Силесен. Мерникът на Пирата обаче бе безкрайно неточен.

22′

Марио Ермосо получава жълт картон заради нарушение срещу Лео Меси.

17′

Пау Лопес се намеси решително в 17-ата минута, след като боксира малко преди Жерард Пике да отправи голов изстрел с глава. Барселона продължава да пресира своя опонент.

Снимка 336482

10′

МОРЕНО! И докато Барса ликуваше, гостите набързо можеха да отговорят с попадение в мрежата на Силесен. Още в следващата атака, Жерард Морено се възползва от неразбирателство между Умтити и Пике, и отправи тежък удар, който за негова жалост попадна право в обсега на добре пласирания холандски страж.

9′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 1:0!! ЛУИС СУАРЕС! Секунди, след като имаше пререкания с главния съдия, Луис Суарес спомогна на своя тим да елиминира скромната преднина на "папагалчетата" от "Корнея Ел Прат". Алейш Видал проби по фланга, след което центрира за непокрития в полето на Еспаньол уругваец. Луисито не пропусна този "златен" шанс и с глава направи 1:0 за селекцията на Ернесто Валверде.

7′

Главният съдия Матеу Лаос не пожали Луис Суарес, който прие с ехидна усмивка негово отсъждане в ущърб на "лос кулес".

Снимка 336481

3′

Очаквано срещата на "Камп Ноу" стартира със стихиен натиск за домакините. Звездите на Барса принудиха своят съперник да се отбранява с 10 души малко пред своето наказателно поле, което определено не вещае спокойни минути за Пау Лопес...

1′

24. Йери Мина 21. Марк Рока

Отборите на Барселона и Еспаньол се изправят един срещу друг в мач-реванш от четвъртфиналната фаза за Купата на Краля. Гостите имат минимален аванс след победата си в първия двубой, но едва ли има футболен специалист, който се съмнява, че Лео Меси и компания няма да дадат всичко от себе си, за да наваксат своя пасив.

Фелипе Коутиньо ще играе с номер 14 в Барселона

Барселона обяви номера на Коутиньо

Бразилецът пристигна на "Камп Ноу" в началото на януари

Пътят към трофея сякаш е чист за "блаугранас", след като през тези два дни от надпреварата отпаднаха техните най-сериозни съперници - Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид). Тази вечер на "Камп Ноу" ще бъде интересно и по друга причина. Най-новата перла в селекцията на Барса - Филипе Коутиньо се очаква да запише първи минути с екипа на "лос кулес".

Луис Суарес: Разплаках се, когато разбрах, че Барселона ме иска и след случката с Киелини

Жерар Пике интервюира своя съотборник

До голяма степен Еспаньол доказа, че победата с 1:0 преди седмица е плод на случайността, след като през уикенда катастрофира тежко при домакинството си на Севиля с 0:3. Наставникът Кике Санчес Флорес няма особени проблеми със състава си. Изненадващо, на вратата няма да бъде опитният ветеран Диего Лопес, който блесна със спасена дузпа на Лео Меси. В средата на терена "папагалчетата" ще разчитат много на опитните Хави Фуего и Естебан Гранеро. Под въпрос до последно за срещата пък ще бъде нападателят Лео Баптищао.

Хавиер Масчерано се разплака, Барса отново доказа, че е повече от футболен клуб (СНИМКИ)

Вижте какво изпращане му организираха

Барса определено е във форма, като доказа това и при визитата на Бетис в Ла Лига. Двубоят се оказа по-специален за Луис Суарес, който достигна до своето стотно попадение в испанското първенство от едва 114 изиграни мача. Тази вечер Ернесто Валверде експериментира до минимум като в игра са 80% от титулярите на тима.

Главен съдия на срещата е Антонио Матеу.