Реал (Мадрид) разочарова милионите си фенове по цял свят, след като бе елиминиран от скромния състав на Леганес в турнира за Купата на краля.

Срещата-реванш от 1/4-финалите на надпреварата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и завърши при резултат 1:2.

Така след успех с 1:0 за "кралете" далеч от дома в предишния двубой, те са аут от турнира.

Реал (Мадрид) предлага 227 млн. евро за Хари Кейн

Реал (Мадрид) подготвя умопомрачителна оферта за Хари Кейн

Тотнъм обаче иска да задържи голмайстора си

Гостите показаха, че са в състояние да направят силен двубой в Мадрид. Леганес отново демонстрира каква организирана и добре дисциплинирана защита има.

Отборът е претърпял само две поражения с повече от гол разлика през целия сезон във всички турнири. В защита те са много впечатляващи, като допуснаха средно по едно попадение в Ла Лига.

Така се случи и днес.

Снимка 336155

Хави Ерасо вкара единственото попадение за първите 45 минути, разписвайки се 13 минути преди почивката. Реал (Мадрид) излезе с голяма част от резервните си футболисти и определено подходи високомерно към сблъсъка.

Тарторите на Реал (Мадрид) молят Роналдо да остане

Капитаните на Реал (Мадрид) молят Роналдо да остане

Обясни ли му колко важен е за испанския гранд

Само две минути след паузата бяха необходими на столичани, за да се върнат в мача, този път след гол на Карим Бензема.

Осем минути по-късно отново тишина обзе "Бернабеу", след гол за 1:2 на Габриел.

Снимка 336157

Въпреки всички ротации, промени и неистови крясъци на Зинедин Зидан, нова промяна в резултата нямаше. А това означаваше само едно - Реал е аут от турнира за Купата на краля, след грешка на собствения си стадион.

Кралският клуб е спечелил само едно от последните си пет домакинства във всички състезания и по всичко личи, че лошите резултати на "Сантяго Бернабеу" няма да секнат скоро.