Лидерът в класирането на испанския шампионат Барселона постигна 19-ата си победа в първенството, при завръщането на футбола в страната.

Каталунците стигнаха до успеха при визитата си на Реал Майорка. "Блаугранас" спечелиха с 4:0, с попадения на Артуро Видал, Мартин Брейтуайт, Жорди Алба и Лионел Меси.

Преднината на тима на върха в подреждането пред втория Реал (Мадрид) е 5 точки, при уговорката, че столичани все още не са изиграли двубоя си от текущия кръг.

Артуро Видал: Ако не се чувствам важен в Барселона, ще трябва да изляза с различен вариант

"Харесва ми да играя и да се чувствам важен"

Каталунците упражниха натиск над своя опонент от самото начало на двубоя, като преди да е изтекла и втората минута от началото, те вече водеха в резултата.

Центриране в наказателното поле намери Видал, който направи крачка в повече от бранителя до себе си и с добро отиграване с глава откри головата сметка на тима си в мача.

Снимка 483513

Източник: Twitter

Последваха нови две атаки за отбора, но Брейтуайт и Гризман не бяха съвсем съсредоточени в полето на съперника и не успяха да нанесат точни удари.

В 37-ата минута атака отляво бе продължена към Гризман, след това Меси отигра добре, жертвайки сериозен сблъсък в тялото на съперников футболист, за да бъде предоставено кълбото на тепсия пред Брейтуайт. Той го изчака от ждроб, за да отправи по-силен удар, насочи добре топката и покачи на 2:0.

Снимка 483519

Ситуацията бе разгледана на повторение, тъй като съдиите се съмняваха, че Гризман е играл с ръка.

ВАР доказа, че това не отговаря на истината и попадението, съвсем резонно бе признато.

Официално: От Барселона потвърдиха трансфера на Мая

"Разбрахме се с ръководството на бразилския клуб"

В края на първата част Меси получи на скорост, напредна в пеналта, но точно преди да нанесе удар, бе спрян от двама бранители.

През второто полувреме в игра за двата тима се появиха офанзивни състезатели, като в редиците на гостите на терена заигра Луис Суарес.

Освен два поредни пробива по фланга обаче, за нападателя нямаше много ситуации, в които той да разкрие огромния си игрови потенциал.

Снимка 483514

Малко преди края на срещата пък Алба получи официално предупреждение, което по първоначална информация означаваше, че той би следвало да пропусне идната среща на "блаугранас" - срещу Леганес.

Алба се реабилитира с гол, отбелязан 10 минути преди края. Той се разписа след чудесен пас на Меси и хладнокръвно изпълнение покрай вратаря на домакините. Ситуацията бе разгледана на повторение, но арбитрите отрекоха футболистът на Барселона да се е намирал зад последния бранител и признаха вкараното от него попадение.

Крайното 4:0 за победителите оформи Лионел Меси, пратил кълбото в мрежата след пас на Суарес в третата минута на даденото от главния съдия продължение.

Така за Барселона добрата новина бе увеличената разлика на върха в таблицата.

За Майорка ситуацията не е добра, като тимът е 18-и, само на две точки пред последния Еспаньол, който по-рано днес победи единайсеторката на Депортиво Алавес.