Отборът на Еспаньол пое живителна глътка въздух в класирането на испанското футболно първенство.

При подновяването на битките от шампионата, съставът успя да се наложи над госта си Депортиво Алавес с 2:0.

Снимка 483438

Източник: Twitter

Трите точки са от изключително значение за тима и могат да се окажат определящи в края на сезона.

Съставът от Каталуния продължава да е на дъното в подреждането, но благодарение на успеха си, вече е с равен точков актив с предпоследния Леганес. На теория, при още няколко победи, отборът може да се надява да се измъкне от зоната със застрашените от изпадане състави.

Снимка 483429

За момента последният тим, който е над чертата, е Селта, с 26 пункта срещу името си, но и преди изиграването на своя мач от текущия кръг.

Автор на първото попадение за домакините в срещата днес бе Бернардо Еспиноса. Той засече центриране в наказателното поле на съперника с глава, в добавеното време към първата част от двубоя.

Преди това Дани Пачеко бе изгонен и остави гостите с човек по-малко на терена.

Снимка 483440

Ву Леи също прати топката в мрежата през първото полувреме, но главният съдия забеляза, че футболистът на домакините първо игра с ръка, а едва след това с глава, пращайки кълбото в мрежата.

Попадението му, разбира се, не беше зачетено.

Гранада направи обрат срещу Хетафе за 9 минути

Гостите можеха да водят с разлика през първото полувреме

Все пак Леи се разписа малко след началото на второто полувреме.

Той получи подаване на границата на засадата, след което прати хладнокръвно топката покрай тялото на вратаря за крайното 2:0.