Барселона взе глътка въздух, разбивайки Леванте с 3:0 у дома в среща от 7-ия кръг на Ла Лига. Любимецът на феновете Ансу Фати се завърна след над 10-месечно отсъствие и дори вкара третия гол в последната минута. Преди това Мемфис Депай откри от дузпа в 7-ата, а в 14-ата първо попадение за клуба заби Люк де Йонг.

Успехът дойде след три поредни мача на каталунците без победа, в които освен всичко те се бяха представили слабо. Така тимът се надигна преди идната тежка седмица, в която го очакват гостувания на Бенфика в Шампионската лига и такава на шампиона Атлетико Мадрид за първенство.

Реал (Мадрид) - Виляреал 0:0 в мач от Ла Лига

Реал (Мадрид) и Виляреал не намериха път към головете на "Бернабеу"

И "кралете" с грешна стъпка в този кръг

"Блаугранас" бързо стигнаха до комфортна преднина. В 7-ата минута Депай реализира от наказателен удар, отсъден за нарушение срещу самия него, дето на Неманя Радоя. В 14-ата Люк де Йонг покачи на 2:0 след пас на Сержиньо Дест.

Снимка 547965

Източник: EPA/БГНЕС

Малшансът лиши каталунците от трети гол в 23-ата, когато центриране на Депай беше продължено към Жерард Пике на далечната греда, но от около метър той бе уцели вратата. Късмет нямаше и Мамфис в 36-ата, когато той беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Две минути след това същото се случи и с Гави, който пробва да прехвърли Айтор, но стражът улови.

Барселона продължи на мачка съперника и веднага след почивката. Още в рамките на първите пет минути Айтор на два пъти беше тестван от Депай.

Валенсия - Атлетик (Билбао) 1:1 в мач от Ла Лига

Драма в последните минути доведе до равенство между Валенсия и Атлетик (Билбао)

1:1 на "Местая"

Леванте създаде опасност чак в 57-ата минута, но тя беше неутрализирана от отбраната в синьо-червено. Последва нова възможност пред Депай в 65-ата, която пак беше отразена от гостуващия вратар. Положенията в наказателното поле на Леванте се редяха едно след друго, като пропуск направи и Рики Пуч.

Снимка 547966

Едва осем минути преди края Леванте нанесе удар по посока на вратата на Марк-Андре тер Стеген, но Хосе Моралес стреля в аут. Секунди по-късно германецът вече беше сериозно изпробван, но спаси сигурен гол след удар на Алехандро Кантеро.

Алавес - Атлетико (Мадрид) 0:1 в мач от Ла Лига

Този път късметът обърна гръб на Атлетико (Мадрид)