Барселона изпрати 2014 година с разгромна победа. В Мач от 16-ия кръг каталунците разбиха с 5:0 у дома Кордона и така скъси аванса на лидера Реал Мадрид на само 1 точка.

Двубоят ще се запомни най-вече с дебютния гол на Луис Суарес в Примера.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха след малко повече от 70 секунди игра. Ракитич центрира около дъгата на пеналта, там Педроси пое майсторски топката и с още по-хубав удар матира Хуан Карлос. До края на полувремето обаче каталунците така и не успяха да стигнат до втори гол, въпреки добрите положения, открили се пред Суарес и Пике.

Малко след почивката удари най-сетне и часът на Суарес. Меси намери Педро отляво,който върна към уругваеца. Последния си пое технично, след което спокойно прокара топката между краката на вратаря.

Голът съвсем успокои Барселона, като домакините изпаднаха в лека предколедна летаргия, която бе нарушена едва в последните 10 минути. В 80-ата Пике направи резултата класически, засичайки с глава центриране от корнер.

Секунди по-късно Меси също се разписа, след като от упор изстреля бомба по посока вратата на Кордоба. Преди това отбраната на гостите не успя да изчисти добре едно центриране.

В добавеното време пак Меси оформи крайното 5:0, отново възползвайки се от лошо изчистване на играч от състава на Кордоба.

Барселона - Кордоба 5:0

1:0 Педро (2')
2:0 Суарес (52')
3:0 Пике (80')
4:0 Меси (82')
5:0 Меси (91')

Барселона: Браво, Монтоя, Пике, Масчерано, Алба, Бускетс, Ракитич (64 Шави), Иниеста (76 Рафиня), Педро, Суарес, Меси

Кордоба: Хуан Карлос, Кампабадал, Иниго Лопес (59 Пинийос), Пантич, Креспо, Лусо (70 Роси), Дейвид, Екенг, Картабиа, Борха (76 Лопес Силва), Гилас