Атлетико (Мадрид) съсипа градския си съперник Реал в приятелски мач от "Интернешънъл чемпиънс къп", игран в Ню Джърси. "Рохибланкос" победиха тима на Зидан със 7:3!

Още в първата минута новата звездна покупка на Чоло Симеоне - Жоао Феликс, асистира на Диего Коста за 1:0, топката рикошира в Серхио Рамос и влезе във вратата на Тибо Куртоа. В 8-ата минута и самият Феликс се разписа. Анхел Кореа смути още повече привържениците на "белите", правейки 3:0 в 19-ата минута.

Жоао Феликс: Получих много съвети от Кристиано

"Нямам търпение да играе срещу Азар"

Десетина минути по-късно Саул Нигес отне топката след поредна грешка на Реал и веднага я изпрати към Диего Коста, който отново не сгреши и вкара четвърти гол за Атлети.

Снимка 435960

В самия край на полувремето главният съдия Логан Браун свири дузпа за Атлетико. Тибо Куртоа спаси пореден опасен удар, отправен от Жоао Феликс, но при разбъркването в наказателното поле Коста бе спънат. Бразилецът с испански паспорт сам реализира дузпата, оформяйки хеттрика си.

Второто полувреме също не започна по най-добрия начин за Реал. Още 6 минути след старта му Диего Коста продължи с наказателната си акция. Този път той бе изведен от Жоао Феликс.

В 59-ата минута Реал все пак успя да върне едно попадение. Еден Азар центрира и Начо отблизо засече топката във вратата на Облак.

В 65-ата минута Дани Карвахал извърши грубо нарушение срещу Тома Льомар, а след това и самият той бе изритан в гръб. Последва сериозно меле между играчите на двата отбора, а съдията реши да изгони и Карвахал, и Диего Коща и да остави двата тима с по 10 човека на терена.

Въпреки резултата и намаления състав момчетата на Чоло Симеоне показаха, че не са се отказали. В 70-ата минута Витоло вкара седмия гол за "дюшекчиите", тръгвайки от центъра той размина няколко играчи на "белия балет" и отбеляза по земя за 7:1.

Снимка 435961

Пет минути по-късно реферът свири дузпа и за Реал. Тя бе свирена за нарушение срещу Начо, но зад топката застана Карим Бензема и смекчи малко загубата.

Минута преди края на срещата Хави Ернандес беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Атлети и отбеляза за крайното 7:3.