Атлетико победи с 3:0 Бетис в 12-ия кръг на Ла Лига. За тима от Севиля това е първо поражение след три победи в Примера дивисион, докато Атлетико спечели след равенствата с Реал Сосиедад и Леванте.

Мадридчани с убедителна игра стигна до победата над Бетис. Домакините блеснаха от началото на мача. Доминацията през първото полувреме бе белязана от гол на Караско в 26-ата минута.

През второто полувреме VAR отмени гола на Ермозо в 52-ата минута. Атлетико увеличи предимството в 63-ата минута, когато Печеля си отбеляза автогол.

Крайното 3:0 бе поставено от Жоао Феликс в 80-ата минута.

Барселона и Алавес направиха 1:1 в Ла Лига

Кризата продължава и след Куман - Барселона не успя да победи Алавес на "Камп Ноу"

Агуеро стресна с проблеми с дишането

Атлетико вече е четвърти в таблицата с 22 точки, две по-малко от Реал, Реал Сосиедад и Севиля. Бетис е на пето място с 21 точки.

В следващия кръг Бетис ще играе дербито със Севиля, а Атлетико ще играе във Валенсия.