Първият мач под ръководството на временния треньор Серхи Бархуан не мина добре за Барселона. Каталунците направиха 1:1 с Алавес на "Камп Ноу".

Уволнението на Роналд Куман може и да зарадва феновете на каталунския гранд, но мачът срещу Алавес показа, че старите проблеми остават.

През първото полувреме Барселона отправи само 3 удара към вратата, а Алавес - само един, а най-драматичният момент беше този на Серхио Агуеро, който в 40-ата минута трябваше да сложи край на дебюта си рано пред феновете на "Камп Ноу", след като при въздушен сблъсък се оплака от проблеми с дишането. Филипе Коутиньо получи шанс на негово място.

Реал (Мадрид) победи Елче с 2:1 в Ла Лига

Винисиус изкачи отново Реал (Мадрид) на върха

Празнува като италиански комик

Мемфис Депай, който дълго време беше един от малкото играчи на Барселона, които впечатляваха в 49-ата минута, даде преднина на домакините, но радостта продължи само 3 минути, след като Луис Риоха използва грешка в защита на Барса, за да изравни 1:1.

Ремито оставя Барселона на 9-о място с 16 точки, на осем зад лидерите с равни точки - Реал Мадрид, Севиля и Реал Сосиедад. Алавес е 16-и с 10 спечелени точки.