Отборът на Атлетико (Мадрид) затвърди второто си място в Примера дивисион, след като "дюшекчиите" на Диего Симеоне минаха безпроблемно през Лас Палмас за класиката 3:0 в своя дом "Уанда Метрополитано".

С успеха столичани събраха актив от 46 точки, с 6 повече от третия Валенсия и цели 8 от градския съперник - Реал, който заема четвъртата позиция във временното класиране. На върха е Барселона, който тази вечер приема Алавес на "Камп Ноу".

Бетонът на гостите от Лас Палмас, който са сред основните кандидати за изпадане, издържа през първото полувреме, но през втората част очаквано рухна под натиска на мадридчани.

След точно един час игра Антоан Гризман вкара технично за 1:0, възползвайки се от пас от дълбочина на Хуанфран. Малко след това Фернандо Торес с марково изпълнение увеличи преднината на "дюшекчиите" на 2:0, а голът окончателно уби интригата в двубоя.

До края на срещата имаше време и за Томас, който в заключителните минути оформи класиката 3:0!

Атлетико (Мадрид) - Лас Палмас 3:0

1:0 Гризман 60'