Отборът на Барселона постигна впечатляващ обрат като гост на Атлетико (Мадрид) в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" поведоха с 2:0 след голове за Хулиан Алварес и Александър Сьорлот, но каталунците се пребориха за успеха с 4:2 с попадения на Роберт Левандовски, Феран Торес на два пъти и Ламин Ямал.
Ямал можеше да изведе Барселона напред в 5-ата минута. Той получи от Дани Олмо и нямаше късмет, след като ударът му срещна десния страничен стълб.
В следващите минути нервите взеха връх и Жул Кунде и Рейнилдо си изкараха жълти картони, а имаше още няколко остри влизания.
В 45-ата минута Роберт Левандовски имеше добре шанс. Той стреля от наказателното поле, но опитът на поляка нацели напречната греда.
Секунди след това домакините поведоха в резултата. Антоан Гризман подаде към Джулиано Симеоне, а той върна към Хулиан Алварес, който се разписа на празна врата.
Пет минути след началото на втората част Ямал можеше да изравни. Ударът му премина опасно близко до левия страничен стълб.
В 70-ата минута Атлетико Мадрид удвои. Конър Галахър бе изведен по левия фланг на атаката на "дюшекчиите" и напредна. Англичанинът подаде към Александър Сьорлот, който забави движението си, за да има най-добрата позиция, от която да преодолее Войчех Шчесни.
Само две минути след това Барса се върна в играта. Иниго Мартинес намери Левандовски. Полякът овладя страхотно топката с гърди и с удар в левия ъгъл намали изоставането на каталунците.
В 78-ата минута отборът на Ханзи Флик изравни. Рафиня центрира остро, а на точното място бе Феран Торес, който вкара с глава.
10 минути преди края на редовното време на двубоя Сьорлот не се разписа от добра позиция и стреля неточно.
Барселона осъществи обрата в 92-ата минута. Ламин Ямал пробва късмета си от дистанция, получи се рикошет, който не остави шансове на Ян Облак и топката се озова в мрежата.
В осмата минута на продължението "дюшекчиите" сгрешиха при изнасянето на топката, което даде възможност на Феран да оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.
Така Барселона се върна на върха в Ла Лига, като каталунците вече имат 60 точки, с колкото е и Реал (Мадрид), но съставът воден от Ханзи Флик е с мач по-малко. Атлетико остава трети с 56.
iliev_72
на 17.03.2025 в 09:20:46 #5Отново Барса ще глътне водица ! Нали уж още ноември бяха шампиони
filo-123
на 17.03.2025 в 01:51:23 #4Барса заслужава да е шампион, защото смачка преките си конкуренти. Останалото са брътвежи на на някакви маргинали.
jeekov
на 17.03.2025 в 01:37:47 #3Нако Турчин ,ти още ли гласуваш за комунистите от ГЕРБ животно
jeekov
на 17.03.2025 в 01:22:43 #2Според Мен Реал пак ще е шампион , Пръца и Сити им е вродено да не печелят купи
jeekov
на 17.03.2025 в 01:17:24 #1Пръца и Сити баджанаци без титла без ШЛ без купа