Реал (Мадрид) приема Атлетико (Мадрид) в първия 1/8-финал между градските съперници в Шампионска лига. Това ще бъде юбилейният им десети мач в евротурнирите, като само финалите в него от 2010 г. насам са два.
"Белия балет" има психологически превес с 5 победи, при 2 ремита и 2 поражения. Най-голямото предимство на европейската сцена е фактът, че Реал драматично успя да спечели финалите срещу Атлетико на Диего Симеоне през 2014 и 2016 година.
В първия случай "дюшекчиите" имаха преднина до добавеното време, когато Рамос изравни и последваха три безответни попадения за крайното 4:1 в Лисабон след продължения.
Две години по-късно бяха нужни дузпи, но тогава Атлетико изравни - в заключителните 10 минути.
Само от началото на сезона тимовете си спретнаха две ремита от по 1:1, а същият резултат личи в последния им спор и от миналата кампания.