Попадението на португалския халф Маниш донесе победата с 1:0 на Атлетико Мадрид над гостуващия Хетафе в последна среща от 15-ия кръг от испанската Примера дивизион.

„Дюшекчиите” трябва да благодарят най-много след този мач именно на португалеца, който 24-та минута бе намерен добре от капитана Фернандо Торес и реализира единственото и победно попадение в срещата.

В крайна сметка стражът на Атлетико Лео Франко излезе победител в сблъсъка с другия национален вратар на аржентинския национален отбор – вратарят на Хетафе Абодансиери.

С тази победа съотборниците на българина Мартин Петров се изкачиха на четвърта позиция, като изпревариха Сарагоса и Валенсия и се намират на 5 точки от третото място, където в момента е Реал (Мадрид).

Срещата на шампиона Барселона с Бетис бе отложена за 24 януари 2007 година заради ангажиментите на каталунците на Световното клубно първенство, където завършиха втори.

Във временното класиране начело е Севиля с актив от 34 точки, една повече от Барселона. Трети е тимът на Реал Мадрид с 32 точки.