Отборите на Атлетико (Мадрид) и Севиля не се победиха в двубой от предпоследния кръг на Ла Лига. Срещата на "Уанда Метрополитано" завърши 1:1, като мачът до голяма степен имаше значение за гостите. Андалусийци са в яростна битка за последното място в Топ 4, а с точката днес по-скоро ще се надяват на чудо, за да спечелят битката с Хетафе и Валенсия за въпросната позиция.

Барселона победи Хетафе с 2:0

Барса се извини за резила срещу Ливърпул с 2:0 над Хетафе

Каталунците завързаха интригата в битката за Топ 4

Домакините откриха резултата в 30-ата минута, когато точен беше испанският национал Коке. Халфът напредна мощно през центъра, а стигайки до границата на наказателното поле отправи техничен изстрел. Топката се отклони в крака на Симон Кяер и залъга злощастно Вацлик за 1:0.

Важната точка, която все пак остави севилци в играта за четвъртото място беше постигната в 70-ата минута. Франко Васкес центрира към далечната греда. Пабло Сарабия се оказа зад гърба на Фелипе Луис, който само видя как юношата на Реал (Мадрид) бележи с удар от въздуха.

Победата в тази среща можеше да бъде и за Атлетико (Мадрид), но в средата на втората част гол на Анхел Кореа беше отменен след преразглеждане със системата ВАР.

Реал (Сосиедад) надви Реал (Мадрид) с 3:1

Агонията на Реал (Мадрид) няма край - загуба №11 за "кралете" през този сезон

Селекцията на Зинедин Зидан загуби визитата си на Реал (Сосиедад) с 1:3

В последния кръг Атлети гостува на вече спасилия се тим на Леванте. Севиля пък приема у дома Атлетик (Билбао) и освен на победа, ще се надява и на грешки от страна на конкурентите им за място в зона "ШЛ".

В края на срещата публиката си взе емоционално "Довиждане" с Диего Годин, който от следващия сезон ще брани цветовете на Интер.