Отборът на Барселона опита да заличи ужасяващия спомен от отпадането си в Шампионската лига с победа за първенство над Хетафе. Макар и вече окичили се със златните медали, момчетата на Ернесто Валверде подходиха професионално и победиха приятната изненада на Ла Лига през тази кампания с 2:0. Резултатът пък завърза допълнително интригата за последното място в Топ 4, като именно мадридчани, Валенсия и Севиля ще си го оспорват в последния кръг след седмица.

Реал (Сосиедад) надви Реал (Мадрид) с 3:1

Агонията на Реал (Мадрид) няма край - загуба №11 за "кралете" през този сезон

Селекцията на Зинедин Зидан загуби визитата си на Реал (Сосиедад) с 1:3

Барса, без своя контузен нападател Луис Суарес, подпечата успеха си с по гол във всяко едно от полувремената.

Снимка 422908

Източник: EPA/БГНЕС

Авансът на каталунците беше създаден от Артуро Видал в 39-ата минута. Меси центрира меко от пряк свободен удар, Жерар Пике опита да отбележи с глава, но Давиде Сория се намеси решително. За негово нещастие на точното място за голова добавка се оказа чилийският опорен халф - 1:0.

Преди това попадение на гостите беше отменено поради засада.

След почивката Барса вдигна оборотите на своето представяне и създаде куп положения пред вратата на Хетафе. Давид Сория обаче действаше решително в ситуации срещу Меси и Малком. Аржентинският маестро пък трябва сериозно да се срамува за непростимия си пропуск в 86-ата минута.

Хиксът на "Камп Ноу" можеше да бъде факт, когато в 88-ата минута Хорхе Молина скочи най-високо при центриране, но с глава нацели горната греда. И вместо гостите да усилят своя натиск, те си нанизаха автогол...

Снимка 422909

В 89-ата Джене Даконам се хвърли отчаяно в краката на Меси, който така или иначе щеше да преодолее Сория, но в крайна сметка му "отне" славата и разписвайки се в собствената си врата оформи крайното 2:0.

В последния кръг Барселона гостува на Ейбар, докато Хетафе има решителен двубой срещу Виляреал.

БАРСЕЛОНА - ХЕТАФЕ 2:0

1:0 Видал (38"), 2:0 Даконам-автогол (89")

СТАДИОН: "Камп Ноу"

СЪДИЯ: Г. Гонзалес

БАРСЕЛОНА: Силесен, Алба, Умтити, Пике, Роберто, Ракитич, Бускетс, Видал, Малком, Меси, Коутиньо (резерви: Тер Стеген, Аленя, Ленгле, Пуиг, Руис, Семедо, Тодибо)

ХЕТАФЕ: Сория, Суарес, Даконам, Кабрера, Оливера, Фолкюер, Максимович, Армбари, Шибасаки, Молина, Анхел (резерви: Чичизола, Кристофоро, Дуро, Фламини, Микел, Портийо, Сайц)