Реал (Мадрид) продължава агонизиращия си завършек на сезона в Ла Лига. Тази вечер момчетата на Зинедин Зидан инкасираха своята 11 загуба през сезона, след като паднаха с 1:3 при гостуването на традиционно труден съперник за тях, какъвто е Реал (Сосиедад).

А двубоят на "Аноета" започна толкова добре за "кралете".

В 6-ата минута те откриха резултата чрез младия талант Брахим Диас. Бившият играч на Манчестър Сити направи фантастичен пробив по крилото, който завърши с изстрел от почти нулев ъгъл в мрежата на Херонимо Рули.

Барселона победи Хетафе с 2:0

Барса се извини за резила срещу Ливърпул с 2:0 над Хетафе

Каталунците завързаха интригата в битката за Топ 4

Оттук насетне обаче стартираха и проблемите за "белия балет". В 26-ата минута резултатът беше изравнен от Меркел Мерино. Баските матираха своя опонент с триходова комбинация, която след пас с пета от Хосе изведе гореспоменатия сам срещу Куртоа и за него остана най-лесното, да вкара под плонжа на Куртоа.

Снимка 422904

Източник: EPA/БГНЕС

В 40-ата минута гостите от Мадрид останаха с човек по-малко, след като Хесус Вайехо реши да се прави на вратар и изби с ръка сигурен гол в мрежата на своя страж. Така реферът Мунуера посочи дузпата и изгони централният бранител на Реал. Зад топката застана Уилиян Хосе, който обаче не успя да преодолее Куртоа.

Логичното все пак се случи в 57-ата, когато Залдуа сътвори пълния обрат на "Аноета". Крайният бранител стори нещо рядко срещано, след като от почти от границата на наказателното поле отправи изстрел с глава, Куртоа се подхлъзна за миг и допусна да стане за смях заради инкасираното попадение.

Отбраната на Реал стана за смях и в 67-ата минута, когато Начо проспа центриране в полето си, а за негово щастие Оярзабал стреля само в страничната греда. За точна голова добавка обаче чакаше Мугуруза, който реализира първия си гол в професионалния футбол, именно в мрежата на безпомощния Куртоа.

До края разгромът за Реал можеше да бъде пълен, но Аднан Янужай удари напречната греда.

Снимка 422903

В следващия кръг Реал (Мадрид) домакинства на Бетис, докато Сосиедад гостува на Еспаньол.

РЕАЛ СОСИЕДАД - РЕАЛ (МАДРИД) 3:1

0:1 Диас (6"), 1:1 Мерино (26"), 2:1 Залдуа (57"), 3:1 Мугуруза (67")

СТАДИОН: "Аноета"

СЪДИЯ: И. Мунуера

СОСИЕДАД: Рули, Муньос, Йоренте, Морено, Залдуа, Мерино, Зубелдия, Пардо, Оярзабал, Уилиян Хосе, Мугуруза (резерви: Моя, Ияраменди, Янужай, Хуанми, Джон, Навас, Родригес)

РЕАЛ (МАДРИД): Куртоа, Асенсио, Бензема, Карвахал, Каземиро, Диас, Иско, Кроос, Марсело, Начо, Вайехо (резерви: Зидан, Мариано, Йоренте, Лукас, Модрич, Винисиус, Валверде)