Отборът на Атлетико (Мадрид) се класира без особени затруднения за 1/8-финалната фаза в турнира за Купата на краля.

"Дюшекчиите" се наложиха с категоричното 3:0 над госта си Елче, в среща-реванш от 4-ия кръг на надпреварата.

В предишния двубой победител не бе излъчен, като сблъсъкът приключи при резултат 1:1.

Днес подобно стечение на обстоятелствата беше немислимо, с оглед превъзходната форма, в която се намираха състезателите на домакините.

Те владееха инициативата през преобладаващата част от времето, като не оставяха и за секунда съперника на спокойствие, атакувайки го при всяка удобна ситуация.

Резултатът беше открит в 31-ата минута, когато Хименес даде заслужено предимство на столичани. Само две минути по-късно всичко на теория приключи в този мач, след като Фернандо Торес се разписа за 2:0, предвещавайки крайния победител в срещата.

Точка на спора сложи отново Торес, с гола си в 68-ата минута на срещата.

Така Атлетико продължава в следващия кръг на състезанието.

Снимка 326418

Източник: "Марка"

Там вече е и единайсеторката на нискоразредния Форментера, която изхвърли елитния Атлетик (Билбао), побеждавайки с 1:0 като гост. Така след 1:1 в предишния мач непретенциозният състав се класира напред, благодарение на гола си, отбелязан в Билбао в последната възможна секунда от добавеното време.

Снимка 326417

Депортиво (Ла Коруня) пък остана на крачка от изненадата срещу Лас Палмас, като въпреки загубата си с 1:4 в първия мач, водеше до последните минути с 3:1 като гост. В заключителните мигове на двубоя получи второ попадение във вратата си за крайното 2:3 и беше елиминиран от турнира.